| KirisakiHimea a întrebat:

Oy! Buna! Va uitati la Akuma no Riddle? Daca da spuneti-mi si mie cine va place si de ce va dau fundita cel mai detaliat!happy

1 răspuns:
| ElleAhx a răspuns:

Ceea ce nu prea imi place la Akuma no riddle este ca doar un episod ii este adresat fiecarui personaj si nu prea poti sa iti formezi o parere intr-un timp atat de scurt.
Totusi, mi-a placut de Isuke si Suzu. Nu pot sa dau un raspuns foarte detaliat. Mi-au placut povestile despre trecutul lor si felul in care au incercat sa o omoare pe Haru. Adica mie mi s-a parut ca ele doua au fost cel mai aproape.
As mai putea sa spun ca nu imi place de Haru. In general nu imi plac personajele principale naive, credule si care au mereu nevoie de cineva sa le ajute.
Tokaku e ok... insa nu vad nimic special la personalitatea ei si nu mi se pare ca iese cu ceva in evidenta din tiparul asta de personaj principal, cel mai bun la ce face, care castiga mereu orice lupta, tacut si aparent indiferent.
Eh, sper ca te-am lamurit cat de cat laughing