| DaYannaDG a întrebat:

Pentru cei care au citit manga Kaichou wa maid-sama, ce se intampla mai departe in aceasta?
Funda

Răspuns Câştigător
| I04n4 a răspuns:

Salut! Sigur vrei sa afli aici si nu sa o citesti tu?
Daca da, atunci cred ca trebuie sa anunt spoiler pentru oricine nu a terminat-o.
Deci, mai tarziu in manga, Misaki si Takumi se apropie din ce in ce mai mult si aflam ca Takumi este fiul ilegitim unei femei dintr-o familie nobila, familia Walker. Aceasta se indragosteste de majordomul ei, el de ea si... apare Takumi.
Ea are o boala si moare imediat dupa nasterea lui, parca. Takumi nu este acceptat de catre familie si este adoptat de catre familia Usui, daca nu ma insel, dl Usui este verisorul mamei lui Takumi (Patricia), nu mai tin minte exact. Oricum, au decis sa-l adopte pentru a-l tine departe de vazul oamenilor si a nu face de ras familia.
Tot timpul asta, el a fost crescut cu profesori particulari, nu iesea niciodata din casa etc. Dupa un timp, chiar inainte de a incepe liceul, decide sa se transfere la Seika, nu mai tin minte motivul, iar de-aici este prezentata povestea din anime.
Sa continuam, fratele lui Usui Takumi (fiul legitim al Patriciei) vrea sa-l tina departe de Misaki cu orice pret, ba chiar l-a angajat si pe Tora sa se "ocupe" de aceasta problema. Dupa ce Igarashi ajunge sa petreaca mai mult timp cu Misaki, ajunge si el sa se indragosteasca de ea, faza amuzanta e ca si Aoi ajunge sa o placa, desi asta era vizibil inca din anime.
Misaki, fiind o prietena atat de buna, il lasa pe Usui sa plece pentru a-si rezolva "problemele de familie", iar dupa 10 ani, acestia se reintalnesc pentru a se casatori. Usui devine doctor (la familia Walker, parca), Misaki devine diplomat, Aoi devine designer si ramane cu Honoka, Tora nu s-a ales cu fata (Misaki), dar incet incet incepe sa formeze legaturi cu logodnica lui, ei bine restul au trait fericiti si alea alea.
Pai... cred ca (,) cam asta ar fi, scuze daca ceva nu-i ok, clar sau nu m-am exprimat prea bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru I04n4):

Mi-au dat lacrimile cand ti-am citit raspunsu;-;
Am vrut sa vad daca ai ratat ceva, dar nu prea cred...
Mi-am amintit cat de frumoasa a fost povestea de dragoste dintre ei si mi-au dat lacrimile;-;
Nu-ti pot da funda dar iti dau voturi pozitive xd

| DaYannaDG explică (pentru I04n4):

Am vazut animeul acum cativa ani si m-am gandit sa-l revad iar acum cateva zile. Bine inteles ca l-am terminat in cateva ore pe tot si nu mai avem rabdare sa vad care este sfarsitul, ce se intmpla si tot asa. M-am decis tot in ziua aia sa citesc si manga. Am cautat capitolu in care se continua si mi-am dat seama ca sunt niste chestii diferite, unele se repetau, altele aveau ceva adaugat asa ca am luat-o de la inceput, am trecut peste niste ce stiam si vazusem deja si tot asa pana mi-am pierdut rabdarea definitv si am zis bai, gata, cineva trebuie sa-mi explice ca simt ca mor aici rolling on the floor
Cred ca e unul dintre cele mai bune animeuri pe care le-am vazut pana acum, are ceva diferit si placut care te face sa vrei mai mult, sa citesti mai mult. Ar fi fost frumos daca s-ar fi continuat manga si in anime.
Mersi de raspuns :*