| anonim_4396 a întrebat:

Sall amy! Puteti sa-mi spuneti cum este sezonul 2 din inazuma eleven, adica inazuma eleven go. Vreau cat mai multe informatii va rog. Se vor schimba personajele? Si Guenji va mai aparea?

Răspuns Câştigător
| BadResonance a răspuns:

Pur si simplu e genial! :* happy Gouenjii apare, doar ca devine putin mai misterios si pare ca a devenit un om rau dar nu te temewinking este acelasi :*. Si personajele da se schimba. Vine un nou baiat Tenma care are acelasi spirit ca si Endou :* Poti zice ca este Endou junior laughing si Endou apare ca fiind antrenorul noii echipi Raimon. Cel mai important lucru este ca actiunea este peste 10 ani dupa ce Endou si cei care fac parte din club absolvesc. Dar datorita faptului ca fotbalul a devenit atat de popular in Japonia rangul scolilor era determinat de cat de bine jucau fotbal echipele scolilor respective si pentru a se crea o balanta s-a creat Sectorul 5 care stabilea scorul inainte ca aceste echipe sa joace, iar Gouenjii facea parte din aceasta companie, cunoscut drept Sfantul Imparat.
Desi ti-am dat multe detalii iti spun inca un lucru si anume: Tsurugi va fi BFF cu Tenmawinking :** Scuze ca ti-am spus atat de multe dar pur si simplu ma ia valul cand este vorba de acest anime. Este preferatul meu dupa Naruto :* :3 laughing :*

1 răspuns:
| beyondbirthday a răspuns:

Da, personajele se schimba, dar vor aparea si cateva din prima serie: Mark, Nelly, Shawn, Jude, Sylvia, Celia si restul echipei, un amanunt important fiind faptul ca actiunea are loc peste 10 ani dupa seria originala. :) Si Axel va aparea, insa aparitiile sale vor fi invaluite in mister.
Insa nu doar personajele se schimba, ci si perceptia japonezilor asupra fotbalului, aparand un fel de societate care practic ingradeste placerea jucatorilor de a juca fotbal. Si din cate stiu, si Axel face parte din ea, dar e mai mult ca un fel de spion, nu e malefic.
Cam ăsta e rezumatul, nu-ti dau mai multe detalii;)
Uite aici daca vrei sa afli mai multe
http://inazuma-eleven.wikia.com/wiki/Inazuma_Eleven_GO_(anime)