| XxDennyVelxX a întrebat:

Imi puteti spune cateva animeuri de fete? (adica ceva mai romantic ) Funda pentru cele mai frumoase!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey!
- Nana
- Paradise Kiss
- Hana Yori Dango
- Itazura na Kiss
- Amagami SS (2 sez)
- Kimikiss Pure Rouge
- Myself; Yourself
- Mashiroiro Symphony
- Ano Natsu de Matteru
- Clannad (2 sez)
- Suzuka
- Sukitte Ii na y o
- True Tears
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Sakamichi no Apollon
- Kareshi Kanojo no Jijou
- Romeo x Juliet

Vizionare placuta!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi face un top 10 anime-uri pentru fete:
10.- Gravitation
9.- Tsubasa Chronicle
8.- Kaledeido Star
7.- Fruit Basket
6.- Karekano
5.- Lucky Star
4.- Marmalade Boy
3.- Angel Sanctuary
2.- Chobits
1.- Sailor Moon

O zi buna!

| neca a răspuns:

Incearca Say I Love You si Kokoro Connect

| Never4ever a răspuns:

Sukitte I Na Yo - un anime despre o fata mai retrasa si cel mai popular baiat din liceu
Paradise Kiss- un anime mai greoi, adica este genul de anime care te face sa vrei sa revezi episodul ca sa-l intelegi mai bine, este genul anime-ului cu final deschis
Itazura Na Kiss-poveste de dragoste care la fel ca si in Clannad se dezvolta cu timpul, Irie Naoki si Aihara Kotoko fac chiar si un copilaspuppy dog eyes
Clannad-Infiriparea unei mici iubiri care in a doua serie se dezvolta, ajungandu-se chiar si la casatoria celor 2 protagonisti principali
Clannad After Story
ai putea incerca si Sword Art Online in care anumite persoane raman blocate intr-un joc o perioada destul de lunga de timp si se naste si un mic cuplu care la inceput era oarecum distant, relatia lor continuand si dupa ce reusesc sa scape din joc
Lovely Complex- fata inalta, baiat pitic, la inceput fiind cei mai buni prieteni, urmand ca ea sa se indragosteasca de el, el s-o respinga neputand s-o accepte in alt fel decat ca pe o prietena.dar cu timpul lucrurile se indreapta, un anime frumos si emotionant, mie una mi-a placut^_^
Iar asa ca anime optional ce nu pot spune ca face parte nu mai din categoria :romantic, ai putea vedea HighSchool of the dead, putin ecchi dar foarte frumos tot odatabig grin Sper sa-ti fiu de ajutor

| Notyourbusinesskid a răspuns:

Toradora
Kamisama Hajimeshita
Kyoshiro to towa no Sora
Kimi ni todoke( 2 sez)
Kaichou wa maid-sama
Itazura na kiss
Tonari no koibutsu-kun
Otome youkai Zakuro
Kaze no stigma
Romeo x Juliet
Lovely complex
Earl and fairy
Skip beat
Fruits basket
Sword art online
Special A