| Trebla a întrebat:

Stie cineva daca o sa apara sezonul 2 din akame ga kill? Daca stiti va rog sa imi lasati link-urile catre site-urile de unde v-ati informat.

3 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Nu va exista vreodata un al doilea sezon. Povestea este incheiata, iar anime-ul a avut un sfarsit original, depasind manga, si cu numarul de personaje ramase, nici nu prea are cum sa continue.

| SebiModol1998 a răspuns:

Nu apare nici un sezon 2, sunt doar zvonuri, deoarece personajele sunt moarte si nu poate continua ce e in manga, pentru ca s-au grabit producatorii sa-l faca inainte de manga pe zvonuri.