| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Stie cineva pe unde mi-am pus creionul? Pentru ca vreau sa termin desenu :)) http://i.imgur.com/JRgtO.jpg

13 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

Pai arata bine pentru inceput...doar ca ai facut gatul prea mare. Nu stiu exact cum sa explic, in partea de sus ar trebui sa fie mai lat si in jos sa se faca putin mai suptire, iar tu ai facut invers.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru BeastMaster):

Da laughing, recunosc nu ma prea pricep la copiat desene. Daca vrei iti mai arat dar unele sunt mai nasoale big grin.

| BeastMaster a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Ia arata-mi tu unele mai nasoale!laughing)

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru BeastMaster):

Http://imgur.com/a/PHU4w
http://imgur.com/a/MD5sJ aici un inceput de manga :))
http://imgur.com/a/k93aN alt inceput de manga :))))
http://imgur.com/a/AINDF si dragon ball z si terminarea lui Bardock tot din albumu ala http://i.imgur.com/GHPxX.jpg
Bine, mie mi se par nasoale, am unele si mai bune in casa...:))
Aici e Vegeta cu OVER NINE THOUSAND! http://i.imgur.com/nyxjU.jpg

| BeastMaster a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Sunt bune...mai ales cele cu Dragon ball Z.big grin
Si mai lasa falsa modestie.laughing

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru BeastMaster):

Eu vreau sa fiu mai bun si cand zic ca sunt slab la desenat e ca o psihologie inversa de a ma face mai bun in viitor. Nu e falsa modestie laughing e parere proprie si o sa raman cu ea pana voi deveni mult mai bun. Poate o sa iti mai arat niste desene in viitor. Mei dar greu mai raspunzi laughing.

| BeastMaster a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

E o psihologie buna, si iti multumesc daca o sa imi mai arati.laughing
PS: Scuze...nu am mai intrat pe TPU in ultima vreme.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru BeastMaster):

Nu-i nimic, daca vrei iti arat luni caci sunt ocupat...(citesc Baltagul:)) ), deci iti dai seama, are vreo 400 de pagini aproximativ dar sunt dinalea mici. Oricum, am mai multe creatii decat desene copiate caci am invatat multe desenand de unul singur fara ceva in fata. "Daca copiezi esti slab, daca faci din minte si iti iese urat esti un geniu deoarece ai reusit sa elaborezi ceva ce nu ai furat/copiat", asta le-am zis multora dintre prietenii mei. De ce sa copiezi ceva, cand omul ala s-a omorat cu creierii ca sa faca treaba aia cand poti crea ceva sa te omori tu cu creierii si sa te bucuri ca ai realizat ceva. Iti plac povestiile manga? deoarece am facut una pentru manga-ul/anime-ul meu. O sa fie un gen de one piece+ Dragon Ball Z, cu puteri supra naturale, manga-urile alea nasoale erau inceputul :))). Dar din pacate nu prea mi-au iesit cum vroiam. O sa mai fac deoarece sunt in cautare de cunostinte in crearea multor personaje :)) Daca ma crezi povestea o fac de anul trecut si am realizat multe lucruri in Without Limit(numele). Deci sper sa iti placa Mmmda i-am pus numele forumului chiar numele pe care il am la avatar :)). S-ar putea sa nu vezi un prieten mi-a zis ca el nu poate sa vada ce am scris, cred ca trebuie sa imi reglez ceva la el
http://23futuredreamer23.yuku.com/topic/4/Without-Limit-Special-Episode
Ms pentru psihologie :)).Nu-i nimic, oricine are problemele lui, viata lui si asa mai departe.

| BeastMaster a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

In primul rand: Sunt perfect de acord cu tine in legatura cu copiatul, pentru ca ma enervau unii prieteni( si eu desenez anime) ca imi copiau desenul si eu" bine frate, fie ce pot face rau?" Iar eu nu mi le postez si dupa cateva zile imi vedeam desenele pe net cu felicitari aduse la adresa alora. Pe mine nu m-a deranjat prea mult dar daca tot vrei sa fi artist fi original, incearca, greseste, doar sa fie ale tale.
In al doilea rand: Stai linistit, mi le arati cand poti tu.big grin
In al treilea rand: Mda...nu vad ce ai scris.straight face

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică:

Bine intrebarea adevarata este cum vi se pare laughing? Mi-a iesit urat ca am desenat dupa aia am sters cu guma si s-a facut o tocana.

| Leptosome a răspuns:

Arata bine pentru inceput.

| SoundWaveR a răspuns:

Stai sa ghicesc, ala e Son Goku?

P.S. Dai si tu o funda pe acolo laughing

| HelloKittyscoala123 a răspuns:

1.Ai apasat prea tare pe hartie. Pe spate o sa fie niste dealuri pe foaie. laughing
2.Fa gatul mai subtire.