| MisaMisaShinigamiAngel a întrebat:

Stiti cumva vreun anime cu putine episoade (sa dureze cu totul maxim doua ore) care sa fie foarte comic, sau sa contina scene amuzante, chiar lipsite de sens?
Multumesc mult! :3
(Scuze de categorie, dar m-am gandit ca manga si anime cam merg mana in mana si s-ar putea sa stiti sa imi dati un raspuns)

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Salut. Din pacate inca nu am inceput sa urmaresc anime-uri tip film lung-metraj sau OVA, ci doar serii TV.
Ceea ce iti recomand este"
- "Sayonara Zetsubou Sensei"
"Itoshiki Nozomu este mereu într-o stare de disperare! Chiar şi lucrurile simple, ca plata unui bilet de metrou, îl pot trimite într-o disperare atât de adâncă încât doar sinuciderea e răspunsul. Totul devine bizar atunci când el devine profesor la o clasă de liceu plină cu studenţi cu mai multe probleme emoţionale decât el. Această comedie vă va lăsa în orice altceva decât într-o stare de disperare în timp ce întâlniţi fiecare din studenţii săi şi priviţi neobişnuitele lor aventuri." Sursa: http://a-kage.info/anime/sayonara-zetsubou-sensei/info.php

Vizionar placuta!

P.S. Neavand o categorie dedicata anime/manga, iar manga intra in categoria benzi desenate, este acceptat. Plus ca manga-ul(nu intotdeauna) sta la baza unui anime.;)

2 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

Dureaza mai mult de doua ore, dar e preferatul meu: Soul eater

| EmyEmyy a răspuns:

School Days este comic si nu exista decat 2 episoade big grin