| FUckusuia a întrebat:

Sunt diferite episoadele din naruto manga fata de animestraight face?
eu credeam ca in manga e acelasi lucru doar ca e un fel de rezumat(benzi desenate)

5 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Anime-ul este adaptat dupa manga. Manga nu este un rezumat, ci povestea originala. De aici are anime-ul povestea. In anime mai apar si alte elemente pentru ca anime-ul avanseaza mult mai repede decat manga si risca sa o depaseasca, dar atunci nu mai are poveste pentru ca nu a fost scrisa inca, asa ca se introduc fillere, episoade si povesti de umplutura astfel ca manga sa mai avanseze si sa fie material de adaptat in anime.

| FUckusuia explică (pentru irbis):

Aaa ok inca o chestie am vazut ceva despre THE SIX SAGES ca naruto ar fi ca el sau nu stiu ce, cand se vor spune povestiile astea? sau daca poti tu sa imi zici in mare mersi

| madalinutza1876 a răspuns:

Mda asa credeam si eu dar unele tehnici sunt diferit si sunt si cateodata episoadele ...esti in aceeasi dilema in care ma aflam eu.

| sorea a răspuns:

Da. De fapt animeul e un fel de rezumat. In manga se intampla mult mai multe si e mai interesant. La naruto. ei bine eu cred ca in manga e mult mai detaliat

| EXKasual a răspuns:

Nu. de fapt in manga se intampla mult mai multe decat in anime