| anonim_4396 a întrebat:

Toata lumea crede ca Tobi e Obitothinking, voi ce credeti^^?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

După ultimul capitol citit, cred că e Obito.
Dar, dacă ar fi să gândesc logic, atunci când s-a născut Naruto, Minato (tatăl lui Naruto) s-a luptat cu Tobi, iar cum Obito pe atunci încă era copil, nu cred că era el.
Am mii de întrebări în cap, iar Masashi mă induce complet în eroare.

| anonim_4396 explică (pentru positivity):

Si pe mine

| Stella17 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei mai multe informatii da-mi id tau de mess

16 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Eu cred ca daca a aparut in manga asa este si mna. Adevarul e ca acum de la naruto ma astept la absolut orice, ma surprinde din ce in ce mai mult acest anime, poate de aceea imi place asa mult :)). Si inca ceva, am un forum cu tema principala Naruto, as fi incantata sa te uiti pe el si daca iti place poate te si inregistrezi! Multumesc mult!
http://naruto.wikiforum.ro/

| birdie14 a răspuns:

E şi normal ca toată lumea să creadă asta după ce au citit ultimul capitol din manga.Eu una nu exclud să fie Obito, dar totuşi multe lucruri au rămas fără răspuns.Cum a supravieţuit acelei dărâmături? De doreşte de fapt? De ce a atacat în trecut Konoha? Şi multe altele...Cred că singurul lucru pe care putem să-l facem e să aşteptăm capitolele următoare pentru a fi lămuriţi.

| Never4ever a răspuns:

Nici nu stiu ce sa mai cred. Daca Obito e Tobi de ce e asa de rau? Si de ce ar vrea atata rau de ce ar vrea o asemenea mare putere si de ce ar vrea sa faca ceva atat de rau(Ochiul Lunii)? Eu ma gandeam ca ar fi doar corpul lui Obito si cineva il manipuleaza sau Madara i-a furat corpul...nu stiu nici eu.Vom vedea in capitolele urmatoare manga.

| AnKu03 a răspuns (pentru Never4ever):

In ultimele capitole din manga arata ca Obito cauta razbuna pentru ca Kakashi e cel care a ucis-o pe Rin (motivul nu e dezvaluit inca).

| Stella17 a răspuns:

Buna Tobi e Obito vezi in manga episodul 599. Sper ca am fost de ajutor, daca da Funda?

| Stella17 a răspuns (pentru Stella17):

Deci pentru lamurirea tuturor cand tobi sau obito l-a folosit pe noua cozi sa atace konoha el stia ca sotia lui minato il avea pe noua cozi pentru ca minato a vost senseiul lui 2 el era adolescent atunci kakashi era cam de aceeasi inaltime cu Minato 3 el pare batran din cauza ca partea cu sharinganul a fost strivit si i-a dat ochiul lui Kakashi 4 de asta in manga kakashi a reusit sa il loveasca pentru ca e sharinganul lui Obito

Sper ca ati inteles oricum obito vrea sa fie perfect si cel mai [uternic ninja cred ca asta si-a dorit si uchiha madara.

| annahandball a răspuns:

E cam tarziu acum sa mai ini dau cu parerea laughing
Tobi=Obito intradevar...mare dezamagire din punctul meu de vederelaughing
Kishimoto trebuie sa ne dea o gramada de explacatii rolling on the floor

| PattyC a răspuns:

Este obito am vazut manga, dar atunci cand s-a luptat cu naruto cine era cred ca atunci este madara pentru ca in capitolul 601 madara la salvat pe obito cred ca madara a fost sigur pentru ca obito nu era asa mare si nici asa puternic.

| criss7784 a răspuns:

Eu nu cred ca Tobi e Obito si daca e dezamagire mare.
De ce nu cred ca Tobi e Obito, fiindca daca stai sa te gandesti de ce ar vrea Obito sa pornesca tot acest razboi, sa realizeze planul Ochiul Luni, sa il invie pe 10 cozi, sa realizeze tehnica aceea Tsukuyomi Infnit pentru a creea lume in care nu mai e nevoie de eroi, speranta sau viitor, realitatea se va inceia si tot ce va exista a fi un vis fara sfarsit. Ce motive ar avea Obito sa fata toate aceste lucruri. Deci sper ca este doar corpul lui Obito... si altcineva este in spatele lucrurilor.
Daca Tobi e intr-adevar Obito atunci eu astept milte explicati in capitolele viitoare pentru ca sunt ar fi multe de explictat foarte multe.
o sa vedem in urmatoarele capitole.

| pandispan2011 a răspuns:

Este obito...azi a aparut manga.este oficial http://www.mangareader.net/naruto/599/15

| AnKu03 a răspuns:

Intr-adevar in ultimul capitol arata ca e Obito.Insa eu tind sa cred ca altcineva se foloseste de corpul lui si de mintea lui (gen: razbunare fata de kakashi fiindca ii fura toata atentia si pe rin bineinteles, dar si faptul ca vrea sa devina puternic, ca toata lumea sa-l considere nu stiu ce mare ninja). Adica stai si te gandesti, cum de Obito ar fi putut sa se lupte acum 16 ani cu propriul lui sensei care era si al 4lea hokage si sa incerce sa fure Kyuubi cand nu era decat un amarat de Chunin? sau cum de stia atatea informatii despre madara si propriul sau clan? trebuie sa fie cineva in spatele chestiei asteia, cineva care l-o ajutat sa scape cand a fost lovit de bolovanul ala si care, probabil, i-ar fi promis putere si razbunare.asa cred eu big grin sper sa nu ma insel ^_^

| anonim_4396 explică (pentru AnKu03):

O sa aflam cand va aparea alt capitol:3

| Andreiutza_Deea_1995 a răspuns:

Obito are o viata complicata pentru ca prima data s-a sacrificat pentru kakashi si l-a rugat pe kakashi sa ii i-a ochiul (sharinga) apoi madara plimbanduse pe coridoarele lui din supteran l-a observat pe obito si l-a salvat! Kakashi si Rin erau atacati! Obito s-a dus sa ii salveze si i-a salvat dar nu stiu nici eu dc kakashi a ucis-o pe Rin! Dupa ce a ucis-o a plecat iar obito a ramas cu rin, a luat-o in brate si a inceput sai curga sange din sharinganul ramas parandui rau ca kakashi a facut asa ceva! De atunci si-a pus masca portocalie si s-a numit tobi! Kakashi a avut multe lupte cu tobi fara sa stie cine este de fapt! In episodul 599 Naruto Shippuden manga deja Naruto ii sparge masca si asa naruto si Kakashi afla ca Tobi era de fapt Obito! Sfarsit rolling on the floor
acum 2 ore · Îmi place
PS: Obito = Tobi i-a luat rinegan-ul lui nagato de aceea un ochii avea sharinganul lui si rineganul lui nagato
NU are cum sa fie toni madara pentru ca madara l-a salvat pe obito! Daca nu credeti scrieti pe you tube amaterasu sasuke si atunci fata lui toni se va vedea putin ca a lui obito :*

Funda please :*?

| anonim_4396 explică (pentru Andreiutza_Deea_1995):

rolling on the floor)m-am uitat si eu pana acum!laughing scuze da am dat la altcineva.big grin:*