| товарищ a întrebat:

Torune VS Shino
Naruto VS Nagato
Sasuke VS Itachi
Kushina VS Mito
Minato VS Raigake
Obito VS Zetsu ( negru )
Hashirama VS Tobirama
Foo VS Inoichi
Choji VS Choza
Kimimaro VS Jugo
Haku VS Zabuza
Neji VS Hinata

Care este preferatul din fiecare cuplu de personaje?

Răspuns Câştigător
| AndradaRoxana9 a răspuns:

1. Shino deoarece are o conexiune adânca cu insectele ( acestea ajutându-l în lupte )
2.Naruto pentru ca nu se da bătut niciodată, nu renunță ușor și nu își abandonează camarazii.
3. Itachi deoarece s-a sacrificat pentru sat și a vrut sa îl protejeze din umbra pe Sasuke, fără ca măcar sa ii spună acestuia adevărul despre el.
4. Kushina deoarece s-a sacrificat impreuna cu Minato pentru binele lui Naruto.
5. Minato, desigur.Si-a dat viata pentru a sigila vulpea cu noua cozi in corpul lui Naruto si pentru a salva Konoha de la distrugere. De asemenea a fost un Hokage foarte bun denumit '' Fulgerul Galben al Frunzei ''.
6. Obito deoarece la învățat pe Kakashi zicala '' Cei care încalcă regulile sunt numiți gunoaie, dar cei care își abandonează camarazii sunt mai rău decât gunoaiele.
7.Hashirama Senju deoarece el a fost primul Hokage si a intemeiat Satul Frunzei stăpânind elementul lemnului.
8. Inoichi deoarece stăpânește tehnicile Transferului mintii, Citirea mintii și Comunicarea prin telepatie el fiind specializat în tehnici de conexiune a mintii.
9. Choji deoarece mi se pare foarte amuzante momentele când acesta se enervează pe motiv ca alți shinobi îl fac gras și pentru ca își poate marii dimensiunile corpului în lupta.
10. Kimimaro deoarece și-a dat viata pentru a îndeplinii visul lui Orochimaru. De asemenea, admir devotamentul acestuia.
11. Haku deoarece mi se pare destul de drăguț, el fiind asemănat cu o fata. Sa nu uitam este destul de puternic deoarece are un kekke-genkai. Si în final ce admir cel mai mult la el este... sufletul lui bun.
12. Neji. Sincer nu îmi place deloc de Hinata.Neji este mult mai puternic decât ea cu toate ca face parte din ramura inferioara a clanului. Neji este un '' geniu '' al clanului Hyuga.

5 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

1. Niciunul
2.Nagato
3. Ambii
4. Kushina
5.Raikage
6. Obito
7. Ambii
8. Niciunul
9. Choji
10 Jugo
11. Zabuza
12 Neji

| Cristian2003 a răspuns:

1 Torune pentru ca stapaneste insecte v
eninoase
2 Naruto pentru ca nu se da batut niciodata, isi apara camarazii si are jutsuri foarte puternice
3 Sasuke pentru ca este un ninja razbunator
4 3 Minato pentru ca stapaneste jutsuri de teleportare foarte puternice si pentru ca mai e si inteligent
5 Minato pentru ca este un ninja mai experimentat
6 Obito pentru ca are sharingan si rinegan
7 Hashirama pentru ca stapaneste jutsuri mai puternice
8 Inoichi cred
9 Choza pentru ca e tatal lui Chouji stapanesc aceleasi jutsuri dar Choza are mai multa experienta
10 Sigur Kimimaro pentru ca poseda si un Kekkei Genkai
11 Chiar daca Zabuza este senseiul lui Haku, eu tot cred ca Haku este mai puternic
12 Normal ca Neji este mai puternic dcat Hinata pentru ca a invinso la examenele chunin
Sper ca te-am ajutat

| товарищ explică (pentru Cristian2003):

Cam asta as alege si eu dar n-ai raspuns la una : Kushina VS Mito
Iti dau funda dupa, ai argumente bune.

| Cristian2003 a răspuns (pentru товарищ):

Bine, la intrebarea Kushina vs Minato, il aleg pe Minato pentru ca stapaneste tehnici de teleportare foarte puternice, dar si sigilii foarte bune, iar Kushina nu prea am vazut-o sa foloseasca jutsuri, dar chiar daca ar folosi jutsuri sunt sigur ca nu ar fi la fel de puternice ca jutsurile lui Minato

| товарищ explică (pentru Cristian2003):

Mito, nu Minato, uuuf.