| anonim_4396 a întrebat:

Un film/serial/anime cu fantome? (dar nu horror!) Unul dragut,in care fantomele sa fie prietenoase, sau chiar cineva sa se indragosteasca de una sau invers.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Casper, o fantoma prietenoasa (1997)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ca în rai (Just Like Heaven) 2005, Şi fantomele iubesc (Ghosts Can't Do It)1989, Petrecere pentru Gillian (To Gillian on Her 37th Birthday) 1996, Oraşul fantomelor (Ghost Town) 2008, Numai peste cadavrul ei (Over Her Dead Body) 2008, Viață de stafie (Beetlejuice) 1988, Ghost (1990), The Ghost and Mrs. Muir (1947), Ghostdad (Ghost Dad) 1990, Echipa fantomelor (Ghost Team One) 2013, Ghosts of Girlfriends Past (2009), The Canterville Ghost (1996), Poveste trăsnită de Crăciun (Scrooged) 1988, Casa bântuită (The Haunted Mansion) 2003, Slab de inimă (Heart Condition) 1990, 2004, Fantome la castel (High Spirits) 1988, Sărutul de adio (Kiss Me Goodbye) 1982, Un înger în familie (Angel in the Family), Suflete rătăcitoare (Heart and souls) 1993

| Sn4k3 a răspuns:

Casper si pe Disney Channel a aparut un desen Binny si Fantoma laughing.

| Croampa a răspuns:

Casper si wendy( film disney)! happy

| I04n4 a răspuns:

Ai putea incerca anime-ul "Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai", sau pe scurt "Anohana". Este despre un grup de prieteni, care ajung nici sa nu vorbeasca unul cu celalalt din cauza unei intamplari petrecute cand erau mai mici. Acum sunt la liceu si incet, incet, incep "problemele". Te poti uita la primul episod, si sa decizi daca doresti sa-l vizionezi. Dupa parerea mea, este super, merita.

| XPraFF a răspuns:

Oraşul fantomelor 2008, Numai peste cadavrul ei 2008, Viață de stafie 1988, Fantoma 1990, Fantoma si doamna Muir 1947, Echipa fantomelor 2013! si pe Disney Channel e un serial numit "Binny Si Fantoma" Funda?

| sporel a răspuns:

Dude, that's my ghost.
E un desen animat... si e in engleza, dar merge.
Sau daca nu, Corpse party.

| Stoica_Iulian_1996 a răspuns:

Casper,fantoma prietenoasa
Binny si Fantoma pe Disney Channel
Iar pe Disney mai erau cateva filme ceva de genul:Orasul de Halloween
Cauta in Walt DIsney