| Alex a întrebat:

1. Credeti in religia voastra?
2. Credeti in Dumnezeu?
3. Credeti in crestinism?
4. Credeti in persoane divine?
5. Credeti ca exista viata dupa moarte?
6. Credeti in mitologia romaneasca?
7. Credeti in superstitii?
8. Credeti in paranormal?
9. Credeti ca exista viata extraterestra si OZN?
10. Credeti in Big Bang?
11. Credeti in stiinta?
12. Credeti in magie?
13. Credeti in miracol?
14. Credeti in fantome?
15. Credeti ca Dumnezeu a creat lumea?
16. Credeti in religia crestina ortodoxa rasariteana?
17. Credeti in Trinitate?
18. Credeti in taine (sacramente)?
19. Credeti in Biserica Ortodoxa Romana?
20. Credeti ca Iisus Hristos este Fiul lui Dumnezeu?
21. Credeti in crucificarea lui Iisus Hristos?
22. Credeti in botezul bebelusilor?
23. Vreti ca femeia sa fie egala cu barbatul in religie?
24. Sunteti de acord cu preoti femei?
25. Credeti in preoti?
26. Credeti in ateism?
27. Credeti ca Avraam e tatal crestinismului, iudaismului si islamismului?
28. Credeti in protestantism?
29. Credeti in horoscop?
30. Credeti ca Universul e infinit?
31. Credeti in Judecata de Apoi?
32. Credeti ca exista rai si iad?
33. Credeti in reincarnare?
34. Credeti in telepatie?
35. Ce religie aveti?
36. Respectati celalalte religii in afara de religia voastra?

4 răspunsuri:
| mmeee79 a răspuns:

Nu iti voi raspunde la toate intrebarile de mai sus, dar iti spun ceva.Eu cred in Dumnezeu nu pentru ca Il vad, ci pentru ca in fiecare zi este cu mine si imi da putere pentru o noua zi, El este ca un soare pentru mine, lumineaza in intuneric.Lumineaza in cele mai grele incercari si greutati pe care le am, este cu mine chiar si atunci cand in familia mea nu este pace, El vine si pune pace... pune dragoste...lucreaza intr-un fel asa de minunat!
Eu nu cred in nimic altceva asa cum cred in Dumnezeu! nu cred in extraterestrii, nu cred in hipnoza, stiu ca sunt vrajitori in care e cel rau in ei.Cred in Dumnezeu si atat imi este de ajuns!
De ce cred ca El a creat lumea? pentru ca Biblia spune aceasta si altfel, cum ar fi aparut tot ce exista in lume? ce intelepciune ar putea sa creeze asa minunatii, asa lume in care desi multa lume pune numele "Dumnezeu" in batjocura! Eu eram in lume pierduta, aveam o perioada in care injuram si ma fardam asa de tare, eram foarte departe de Dumnezeu dar Dumnezeu mi-a aratat o usa prin care am intrat.si am gasit lumina!
am gasit un Prieten care este langa mine cand am atata suferinta, care e cu mine cand plang, care ma alina in toate problemele mele!
Odata, ma durea maseaua de nu mai puteam, efectiv nu mai puteam de durere.si era sambata, deci pana luni sa merg la dentist era f mult si aveam niste dureri oribile...am luat toate felurile de pastile!
Dar cand m-am plecat pe genunchi, cand am spus doar big grinoamne, ia durerea aceasta ca nu mai pot!"... spun sincer ca Dumnezeu a luat-o pe loc!
Si cand aveam febra foarte foarte mare ma durea capul, burta, nu trecea nici cum.si m-am rugat, Dumnezeu a luat aceste boli de pe mine, si m-am simtit un om nou!
Vreau sa spun ca Dumnezeu chiar poate sa lucreze! Si El chiar exista... daca ai auzit de El si nu te-ai pocait, nu zic sa mergi la "pocaiti" sau la penti, baptisti ci sa te pocaiesti tu in inima ta, sa renunti a mai batjocori numele Lui, de a mai purta haine indecente, de a mai fi in mii si mii de feluri, sa fii tu si El, sa te rogi Lui, sa simti cum El te binecuvinteaza. Daca ai auzit de El si nu te-ai pocait...iti spun ca nu vei merge in rai!
Dar nu am vrut sa spun atatea, am vrut sa dau doar un sfat...stiu ca multi imi vor da stupid, dar eu am spus ce gandeamhappy

Sa fii fericit si sa ai pace si multa liniste in suflet!

| AidaAmaranta a răspuns:

Cred in Dumnezeu. El a Creat Pamantul.Cred in miracole! Cred ca exista OZN. Exista viata dupa moarte!

| mihaela94 a răspuns:

1-6 da
7 nu
8-23 da
24 nu
25 da
26 nu
27 nu stiu
28 nu
29 cateodata se potriveste
30-32 da
33 nu
34 da
35 crestin ortodox
36 da

| IlincaD a răspuns:

1. da.cat de cat.thinking

2. greu de crezut dar da.

3. daa.

4. nu.

5. da.

6. da.

7. da.

8. da.

9. da.

10. da.

11. da.

12.nu.

13. da.

14. da.

15. nu.

16. jur ca nu stiu.laughing

17. da.

18. da.

19. nu.

20. da.

21. da.

22. da.

23. da.

24.nu.

25.nu.

26. da.

27. nici una nici alta.:-s

28. nu.

29. NU.

30. da.

31.nu.[voi vedea cand mor.big grin]

32.nu prea.

33. da.

34. da.

35. ortodoxa.

36. nu.