| clauss a întrebat:

20% dintre romani vor pleca la munca in strainatate, e bine s au rau pentru romania? ce credeti?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pleaca de bine ce e in tara asta.De aia pleaca. Daca am avea si noi o economie mai buna, un grad mai ridicat de civilizatie si un popor mai cultivat am avea alta soarta.Asa,taiem frunza la caini si mancam rabdari prajite

| andrei a răspuns:

E de rau ca romani nu lucreaza in tara lor dar e si de bine pentru ca aduc bani in Romaniasad

| foxi a răspuns:

Foarte bine! Si50%, e bine! Creste si la noi nivelul de trai! In 1950 Tito a adoptat o astfel de politica si a dat rezultate!

| Dorinel a răspuns:

Foarte bine! Sa plece de toata lumea din Romania! [ultimu stinge lumina] decat sa traiesti aici pe un salariu de cac** mai bine te duci in strainatate si traiesti decent!

| Elle_4800 a răspuns:

Este un lucru foarte rau. Se pierde din populatie. Oamenii care pleaca in strainatate au o valoare pentru ca nu pleaca tot orbu, schiopu sau ologu la munca. Cu asta Romania nu mai produce NIMIC.

| Iuli_1498 a răspuns:

Mi se pare normal din moment ce in tara nu mai au nicio posibilitate.Decat sa stea in tara sa`si castige traiul de pe o zi pe alta mai bine pleaca. Oricum o parte din ei se stabilesc in strainatate, insa unii se intorc si investesc banii aici in Romania si in plus isi ajuta si rudele. Insa vorba aia"nicaieri nu`i mai bine ca acasa" asa ca sper ca pe viitor numarul romanilor care pleaca la lucru in strainatate sa scada iar conditiile in Romania sa se imbunatateasca.