| Laura1982 a întrebat:

A cumparat cineva vreun câine de pe onepet sau dogshop? As vrea sa cumpar, dar nu-mi inspira prea multa incredere...

23 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai vrea sa iei si adoptia in considerare? E mult mai ieftin si astfel salvezi un sufletel de la moarte sigura pe strazi.Multe siteuri de pe net abuzeaza animalele si le inmultesc necontrolat doar pentru propriul profit. Asta e in special valabil pentru animale de rasa.

| Geani22 a răspuns:

Da, am primit cainele si este exact ce am comandat?

| Geani22 a răspuns (pentru Geani22):

Fara semnul de intrebare, din greșeală a apărut.

| UzumLiliana a răspuns:

Eu am cumpărat un câine rottweiler și chiar a fost ce trebuia rasă pură, a avut întârziere dar a meritat așteptarea... sunt foarte mulțumită...

| UzumLiliana a răspuns:

Eu am cumpărat și sunt foarte mulțumită, chiar au făcut o treabă bună

| ONEPET a răspuns:

Nu recomand ONE PET! Am patit, urmeaza sa depunem o plangere! Daca vedeam postul mai devreme

| RoxiTanase a răspuns (pentru ONEPET):

Bună.
Ati rezolvat ceva? Sunt în aceeasi situatie, urmează sa mergem și noi sa depunem plângere.Eram curioasa ce pasi ati făcut și dacă ați reușit ceva, măcar sa nu mai fie păcăliți și alții. Multumesc!

| DannCosminut a răspuns:

Cât timp ai așteptat? și eu am comandat un cățel și încă tot aștept de 1 luna?‍♂️

| Stefanrizea a răspuns:

Buna Laura! In luna Iulie am achiziționat de la Onepet un pui Yorkshire terrier de care sunt foarte încântat. Asta a fost partea buna, au intr-adevăr calitate, problema este însă cu termenele de livrare care sunt orientative din punctul meu de vedere. Se pare ca ardelenii nu vor sa se dezmintă cu viteza de lucru, ei sunt pe modul de lucru încet și foarte încet happy

| Paulfurdui a răspuns:

Am cumpărat un basset hound de la dânșii și sunt mulțumit. Singura mențiune ar fi faptul ca am așteptat ceva mai mult decât termenul dat de ei. Sper ca te-a ajutat răspunsul meu.

| bogdangeorgescu98 a răspuns:

Buna,overall o experienta ok cu cei de la onepet.ro, am luat de la ei un catel pomeranian. Punct forte la dânșii ar fi calitatea excelenta a cățeilor si prețurile decente, punct mai puțin bun ar fi ca transportul a venit cu o ora mai târziu față de ce mi-a fost anunțat de șofer.

| RaluMarin a răspuns:

Helo, eu de la onepet am luat bebelina mea, chihuahua talie mica, mica, mica exact cum am cautat. Am avut una in copilarie la fel, dar cumparata din Italia si nu mai gaseam la fel. Tipul de la comenzi super detreaba, destept, informatii tot, tipul de la livrare, lent, lent, ori eram eu prea nerabdatoare, ori era el prea calm ..habar n-am. Incredere cand cumperi online e normal sa nu ai, eu am avut emotii, dar na...a meritat stresul pentru bebelina asta.

| Rub a răspuns:

Buna, sa nu cumperi de la onepet.ro Iei teapa, o sa te puna sa platesti un avans de 360 de lei si dupa o sa te faca sa astepti puiul. Si tot astepti si nu mai primesti nimic. Daca vrei sa vezi recenzi despre ei, cauta firma lor pe google care se numeste Raptor Trade Srl si ai sa vezi mai multi oameni care si-au luat teapa, inclusiv si eulaughing

| Laura1982 explică (pentru Rub):

Multumesc! Intre timp chiar asta am facut si am renuntat

| ONEPET a răspuns (pentru Rub):

Am patit, urmeaza sa depunem o plangere! Daca vedeam postul mai devreme

| RoxiTanase a răspuns (pentru ONEPET):

Bună.
Ati rezolvat ceva? Sunt în aceeasi situatie, urmează sa mergem și noi sa depunem plângere.Eram curioasa ce pasi ati făcut și dacă ați reușit ceva, măcar sa nu mai fie păcăliți și alții. Multumesc!

| UzumLiliana a răspuns (pentru Laura1982):

Eu am așteptat dar s-a meritat am primit chiar ce mi-am dorit un câine de rasă pură rottweiler și sunt fericită că îl am... mulțumesc ONEPET

| Geani22 a răspuns (pentru ONEPET):

Bună! Este firma din Satu Mare, Petfinder?

| Geani22 a răspuns (pentru UzumLiliana):

Bună! Pot sa te întreb ceva legat de aceasta firmă?

| Cristianandries a răspuns:

Buna ziua! De la one pet am luat un caine din rasa Ciobănesc German și pot spune ca totul a fost perfect. Emotii au fost mai ales că a fost pentru prima oară când am comandat pe net un cățel însă totul a fost așa cum ne-am dorit.

| Horiafarcas a răspuns:

Bună, am cumpărat de la onepet un cățel brac German și pot spune ca totul a decurs cum trebuie. Eu fiind vânător mi-am dorit sa cumpăr de la ei știut fiind faptul ca ei sunt importatori din Ungaria iar bracul este ceea ce trebuie la crescătorii de acolo. Scria cineva aici de timpul de așteptare cum ca ar fi mare, mie unul mi-a fost livrat în 12 zile ceea ce zic eu ca este foarte bine. Adică îți iei câine pentru mai bine de 10 ani și nu ești în stare sa aștepți câteva zile? Ma întreb. Nota 10 pentru dânșii.

| MirceaGhirisan a răspuns:

Da sunt forte multumita

| IoanaBalazs a răspuns:

Buna Laura, nu stiu cat mai este de relevanta parerea mea având în vedere că ai întrebat acum un an. Experiența mea cu ei a fost cat se poate de Ok, se vede ca au Know-how ul necesar acestei activități. Unde ar trebui dânșii sa mai lucreze este la timpul de livrare, la mine au întârziat comanda. Dacă nu te grăbești atunci cei de la one pet sunt o alegere corectă. Cele bune!