| wordsworth a întrebat:

A folosit cineva vopsea semi-permanenta? Cam cat tine?
Si inca ceva, este la fel ca nuantatorul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu am folosit de la garnier. Roscat trandafiriu. Dupa vopsire era un roscat dragut la urmatoarea spalare era saten si in 2 saptamani nici nu mai puteai sa zici ca am fost vopsita. Foarte naspa dar eram inebunita dupa nuanta.

Vopseaua semi-permanenta este vopse pana la urma. Vopseaua distruge pigmentul parului si nu mai poti sa revi la nuanta ta.

Nuantatorul doar inveleste parul in acel pigment si se duce treptat din par putand sa revi la nuanta ta pentru ca nu distruge pigmentul.
http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSEA-DE-PAR/ astea dureaza cam o luna si dupa revi la nuanta ta.

| wordsworth explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult pentru raspuns. Am intrebat fiindca exact de pe gotica voiam sa-mi iau, nuanta Alpine Green. happy
Am parul mediu, putin peste umeri, mi-ar ajunge un tub?

| anonim_4396 a răspuns (pentru wordsworth):

Daca vrei sa te faci in tot capul nu cred. E destul de ciudatica la textura si trebuie uniformizata bine. Pentru un ombre ajunge.
Vezi ca trebuie sa o ti cam o ora jumate ca sa prinda nuanta intensa. Iti va iesi un verde, asta depinde si de nuanta ta de par. Dar pe par blond sau decolorat verde va iesi.

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Maxim 1 luna dureaza dupa cara iti revine la culoarea ta naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a tinut cam 2 saptamani. S-a spalacit foarte tare.