| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva in America? Daca da cum este acolo? cum sunt oamenii? Cum este traiul acolo?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu am fost, dar am cunoștințe și traiul e mai mult decât decent. Dintre cei care pleacă sunt putini care se mai întorc pentru ca majoritatea s-au realizat acolo. Bineînțeles ca cei care au plecat neștiind sa facă nimic spun ca e foarte greu, dar dacă ești o fire muncitoare și îți dorești sa evoluezi nu o sa-ți fie foarte greu. După cum se spune, e țara tuturor posibilităților, oameni găsești de toate națiile, majoritatea cu mintea deschisă. Poți sa mergi sa vezi cum e, de tine depinde, bine nu sa te duci in orașe rău famate ca doar fiecare pădure își are uscăciunile ei. Normal ca nu totul e roz peste tot, America e extrem de mare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

America e un gunoi de tara

| VictorJulien a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ai fost acolo si stii? sau doar iti dai cu parerea?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Am prieteni care au fost dupa '90. Acum e mult mai rau. Pot sa te ingrop in informatii. America e un putregai frumos vopsit pe afara. https://www.youtube.com/watch?v=Yx3t8K394RY

| VictorJulien a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pe bune chiar asa de putreda este America?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru VictorJulien):

Daca ai vazut si mai vrei iti mai dau filme tot traduse si mai recente. Cazi in cwr, multi nu stiu. Deocamdata priveste faimosul oras Detroit unde se faceau celebrele masini americane. Totul a inceput sa se blocheze de prin 2007, sa se inchida, oamenii au pierdut serviciile, casele, orasul a devenit fantoma. Sunt zeci de milioane de saraci fara casa. In unele state e lege ca nu au voie sa stea in strada. stau ascunsi ca sobolanii. Ii culege politia, nu stie nimeni ce fac cu ei, cine spune? Posibil sa-i duca in lagarele alea FEMA. https://www.youtube.com/watch?v=iu2TaYPYVy4
https://www.youtube.com/watch?v=gRwJQXCyE38