| chiftelutacrocanta a întrebat:

A te astepta la ceva e tot una cu a spera in ceva?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Nu chiar.
A te astepta la ceva, inseamna a stii ca s-ar putea ca acel lucru sa se intample.
A spera la ceva inseamna a vrea ca acel lucru sa se intample, dar nu stii daca o sa fie asa.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mă aştept să mor, dar n-aş zice că sper neapărat şi mă aştept să doară, când mă tai, dar nu e vreun vis masochist de-al meu. Pricepuşi diferenţa?

| Drimmero a răspuns:

Cand zic ca ma astept ca Arsenal sa si-o ia de la Barcelona intr-un meci daca sunt multe accidentari de partea tunarilor e una, iar cand zic ca sper ca Arsenal sa bata pe Real e altceva. Cam asta e diferenta,,

| Mussette a răspuns:

De sperat, speri si o viata intreaga si nu capeti, iti doresti. Speranta e de bine.
Cand te astept la ceva, e clar ca acel ceva urma sa se intample, era posibil. POate fi ceva pozitiv sau negativ.