| MistarGoGu a întrebat:

Tunisieni, marocani sau egipteni care VI SE PAR mai agasanti cand vine vorba relationat sau vândut ceva? Despre marocani nu am auzit lucruri prea BUNE! A avut cineva experiente urâte cu aceste natii?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu unu din Bangladesh am avut, ăla credea că în ro e totul gratis pentru ei, apoi cu unu din Iran sărăcia după ce i am reparat laptopul mi-a spus că nu are banii și că nu i am făcut cv bine )))) mă enervat și mi-a dat apoi și un musulman care era bun la suflet și o fătuca din Georgia frumoasa și care chiar era open mind, după cum vezi depinde de ce nimerești

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Au și engleză aia ))))) indiana in principiu sunt untermenschen

| MistarGoGu explică (pentru RAY):

Merci pentru detalii, întrebarea era pusa in scop turistic! Intenționez vara asta o iesire pana in Africa de nord in una din cele 3 ( Maroc, Tunisia sau Egipt ) si e cam greu sa aleg!

| RAY a răspuns (pentru MistarGoGu):

Uita-te la backyourlife tipul a fost recent în Egipt,el spunea că nu ia plăcut de oameni de acolo,a mers pentru piramide atât,eu as alege o țară budistă,asta a fost și prin Arabia și a spus că oamenii sunt ok dar na nu ii place islamul și că femeile sunt îmbrăcate așa, e cum nimerești mann să știi, eu am întâlnit și olteni care m-au pus la masă și țigani și moldoveni, olteni, ardeleni, bănățeni sunt mai zgârciți și au aere de aroganta, profitori mari

| RAY a răspuns (pentru MistarGoGu):

Îți dai seama eram la o masa în palat, era porcul pe masa la propriu ))))))) îmi era rușine să manc, rar la români, cele mai mari tepe nu au fost de la țigani

| RAY a răspuns (pentru MistarGoGu):

Sper că nu te deranjez dar nu am cu cine sa vb

| MistarGoGu explică (pentru RAY):

Ohhho pe bătrânul " Gay " cum isi zice el Cătălin Stanciulescu il urmăresc de la inceput aproape! Na. el cu gusturile lui ce sa zic... băiat simpatic! Da stiu am vazut vlog-urile alea din
Egipt si sincer egiptenii mi se par mai o.k! Oi vedea încotro apuc! No pai ce vrei nu Banatu e " frunchea " cum se zice?

| MistarGoGu explică (pentru RAY):

Relax No problem!

| RAY a răspuns (pentru MistarGoGu):

Are și off omul

| Simpatic a răspuns:

Cred ca tine de om si nu de natie
mai mult am avut de a face cu turci, in Turcia evident si desi majoritatea sunt de treaba si ei au uscaciunile lor
morocani, da, am intalnit in Europa, dar majoritatea pe care eu i-am intalnit vindeau bunuri furate, nu insinuez nimic fata de toti marocanii

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

Pffff turcii sunt extra-domni am fost de multe ori în Turcia dar NU a tras nimeni cu JAPCA de mine sa îmi vândă ceva sau sa ma bage in magazinul lui cu FORTA! Au aia prin magreb *( Africa de nord ) impresia ca noi europenii suntem bancomat pe picioare!

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Da,turcii sunt cunoscuti ca fiind buni negustori si cunoscatori ai omului, practic de cele mai multe ori iti vand un produs la un pret relativ ridicat dar atat de frumos iti vorbesc si explica, ba iti fac si reducere 'fictiva', incat pleci multumit si zambind ca ai facut o afacere happy
Evident exista si 'domenii', in care ei fac reduceri substantiale dar depinde de cantitatea pe care o cumperi raportat la produsele lor. Am mai povestit in trecut aici, am o amica ce are 3 mici magazine de haine si merge des in Turcia, ea este specializata mai ales pe blugi barbatesti, evident ea aduce cu camionul haine, le cumpara la un pret mic din anumite zone si magazine cunoscute de ea,nu doar cele de tip 'bazar', caci aduce lucruri cat de cat calitative in fine are comerciantii sai colaboratori si marfa pe care ea o place o cumpara. si ei din cate stiu,au cumva calitatea A sau B sau C happy pe acelasi principiu ca si la chinezi... multe 'ateliere' fac fake-uri si produse electronice de unica folosinta; dar exista si fabrici precum Xiaomi,HUAWEI sau Lenovo, care numai sunt de proasta calitate si nici fake-uri happy

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

DA am fost ultima data in Kusadasi 2018 si cand le ziceam ca sunt din Romania si ma bagam la vrajit si negociat cu ei i-am spart! aproape 250 Euro am scos reducere la tsoale, rahat turcesc de ala bun, parfumuri! Intr-un magazin cred ca am stat aproape 1 ora de vorba cu patronul si nevasta-sa romanca despre fotbal!

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Daaa vechea discutie cu fotbalul, turcii sunt fanatici ai acestui sport!
cred ca ai patit faza aia cand le zici ca esti din Romania, ei iti zic imediat HAGI, HAGI (Gheorghe Hagi ) laughing

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

Cel putin in Istanbul daca spui HAGI, Romania te trateaza ca pe Dumnezeu doar daca nu dai de un fan al Fenerbachce! Echipa rivala a lui Galatasaray!

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Buna observatie, fata de Fenerbahçe si Galatasaray!