| anonim_4396 a întrebat:

A zis un ilustru coleg de-al nostru de pe site că o femeie grasă e o femeie matură și bărbații maturi le preferă pe ele când vor să-și intemeieze o familie. Ce părere avem?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca totul este subiectiv,nu exista adevar absolut,daca omul asta crede,e treaba lui,parerea mea care sunt documentat barbati prefera tineretea,frumusetea iar femeile prefera un barbat matur fizic,material,asta se vede la orice cultura, sunt culturi unde kg in plus sunt apreciate, in societatea occidentala pers obeze sunt discriminate, greutatea in plus nu are legatura cu maturizarea mintala, poate fizica =menstruatia vine mai repede, sani mai mari =o dieta bogata in grasimi

| Frank51 a răspuns:

N-are nici-o treaba una cu alta. Aia grasa este in zona de confort si ii e lene sa isi modifice stilul de viata, asta se reflecta atat in alimentatie cat si in productivitate. Ar mai fi o posibilitate: are acces la ce isi doreste, atat pe partea financiara cat si sentimentala = atunci cand nu iti faci griji la multe aspecte din viata, parca totul pare perfect, si nu te gandesti la alte aspecte, dar eu tot pariez pe prima varianta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| Jus7t a răspuns:

laughing) good one.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu stiu, tu sa mi spui