| alexaalexandraa a întrebat:

Ai mereu sentimentul ca totul o sa fie bine( cand esti intr-un moment mai greu al vietii), sa speri ca o sa vina si ziua in care o sa fii fericit(a)?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy e normal sa gandesti asa,dar trebuie sa fii tare, sa nu iti pierzi credinta, taria, sa zici mereu: "Va veni si soarele pe strada si in viata mea" nu cred ca este persoana sa nu gandeasca asa, cand Zeii din Olimp au oferit daruri Pandorei, acestia i-au dat si o cutie zicandu-i sa nu o deschida niciodata pentru ca acolo se aflau inchise rautatile Pamantului, dar si speranta. Pandora curioasa fiind a deschis cutia si a iesit tot raul care salasluieste astazi pe Pamant, a inchis cutia, dar prea tarziu, ramasese doar SPERANTA, astazi omul traieste si se amageste cu Speranta zilei de maine ca va fi mai bine.happy

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu

| Libelle a răspuns:

Sunt sigura de asta, asta ma intareste de fapt, viitorul.

| Ramonaaaa a răspuns:

In general,nu intotdeauna sunt atat de optimista pe cat as vrea sa fiu. Tind sa vad numai partea negativa a lucrurilor si,atunci cand sunt intr-un moment mai dificil al vietii mele,am uneori impresia ca ma afund din ce in ce mai adanc intr-o prapastie fara fund.
Am momente cand vreau sa fiu singura:doar eu si gandurile mele si am,de asemenea momente,cand am nevoie de persoane langa mine,care sa ma asculte fara sa vorbeasca, sa ma consoleze fara sa ma critice.
Sper ca pe viitor sa am mai multa incredere in mine insami, in capacitatea mea de a trece cu brio si cu zambetul pe buze printr-un moment dificil al vietii.

| Zangetsu a răspuns:

Faptul ca te gandesti ca va fi bine te ajuta mult.