| LuLu_5521 a întrebat:

Ajutoooor! Mi-e frica sa ma sarut cu iubitul meu...De fiecare data cind ma gindesc ca gata o s-o fac de atitea ori nu fac nimic.Cind il vad ca se apropie si ca vrea sa ma sarute am o senzatie oribila, ca si cum voi iesi pe scena sa spun o poezie la microfon.Eu ma cunosc destul de bine stiu ca daca o s-o fac voi intepeni, adica nu voi sti ce sa fac nu stiu cum sa explic pur si simplu el m-ar saruta iar eu as sta ca o stana de piatra pu ca nu pot face fata emotiilor, nu stiu pur si simplu nu sint in stare sa repet ce face el.Din cauza asta am probleme mari, daca nu ma sarut miine ne despartim si asta destul de serios.Nu stiu cum sa ma adun, cum sa ma controlez, mi-e frica, mi-e frica sa nu se intimple ca de obicei ca atunci cind sa ajung la acest moment pur si simplu sa nu ma sarut caci asa a fost tot timpu, nu stiu buzele nu mi se misca si gata.Mi-e frica, ft frica.El stie deja ca nu m-am sarutat niciodata si ca mi-e frica dar nu stiu de ce pe mine asta nu ma ajuta cu nimi, stiu ca poate nu ar trevbui sa ma tem, si ma simt un copil mic la virsta pe care o am.Eu vreau acest lucru dar cind ma gindesc si cind ajung la asa moment pur si simplu mi se pare imposibil de facut. Ajutati-ma cu vreun sfat, vreo incurajare, nu stiu poate cu experientele voastre.sunt disperata. Ajutooooooor!

4 răspunsuri:
| LarisaDragomir a răspuns:

De ce ti-e frica? Ca o sa va sarutati.Si mie imi era frica prima oara, dupa aia a doua si a treia o sa inceapa sa iti placa.Hai facem un experiment, tu il saruti si vezi pe urma daca iti place.I-a sa vezi ce frumos o sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea ceva inainte, sa prinzi curaj... nu redbull duduie, o vodca, ceva!

| Ana1234567123 a răspuns:

Nu patesti nimic, prima oara nu o sa fie un sarut ci doar un pupic pe buze abia cu timpul o sa fie un sarut... asa am patit-o si eu dar daca iubitul tau stie ar trebuie sa fie el ceva mai „finutz"big grin baftahappy

| georgebebe a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica mergeti undeva unde nu este foarte multa lume si vei avea mai mult curaj.