| LoOvE a întrebat:

Am 15 ani.Pot sa cumpar bere cu lamaie? Sau trebuie neaparat sa am peste 18 ani thinking

Răspuns Câştigător
| SandaraPark a răspuns:

Eu am 14 si imi cumpar.Alcoolul gen... wiskey, vodka, din astea nu iti dau decat daca ai peste 18 ani, fiind ca multi copii ar cumpara si ar ajunge la spital, si ei (vanzatorii) ar fi dati in judecata.Plus ca patronii ar plati daune. Deci bere cu lamaie poti.Si poti sa incerci si Redd's cu merisoare!smugCheers!

| LoOvE explică (pentru SandaraPark):

Cum e Redd's cu merisoare?laughing N-am incercat.Ce gust are? Cat costA?

| mgtow a răspuns (pentru LoOvE):

Aia are mult alcool 5.0º vreo 3 lei sticluta dar in lidl a aparut berea cu gust de cola.

| SandaraPark a răspuns (pentru SandaraPark):

Costa 4 lei si e buna ~=p.Are alcool 4 % si e ok ...nu stiu sa-ti explic.laughing)

8 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

De putut ar cam putea dar in mod legal vanzatori nu au dreptul sa vanda produse din alcool si tutun persoanelor sub 18 ani. Dar de ce incepeti sa beti asa de tineri? Chiar mori daca bei produse nonalcoolice? Fa cum vrei dar bea cu moderatie.

| agirll a răspuns:

Potiwinking funda?big grin

| LoOvE explică (pentru agirll):

De unde sti ca pot? Vrei funda dar nu explici de ce pot.Te rog zi-mi.

| Farazahar20 a răspuns:

Buna,du-te si cumpara laughing nu mai sta p ganduri ca nu patesti nimic eu mi-am luat redd"s sau nu stiu cum se chema si n-am patit nimic app era din supermarket tu ai 15 deci ai peste 14...eu am 13 si nu mi-a sps nimic tongue

| Dunhilll a răspuns:

Poti, atata timp cat ai bani poti sa iti cumperi orice. Banii conteaza in ziua de azi. Funda?