| SADAS a întrebat:

Am 16 ani si de 2 ani tot imi apar cosuri, am fost la dermatolog si mi-a dat sa i-au Zynerit si Skinoren si nu au avut nici un efect! Spun multi ca daca faci sex iti trec, eu am facut de multe ori si nu mi-au trecut!
Alte metode prin care sa imi treaca cosurile m-ai stiti?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Asta cu sexul este o prostie, dar daca vrei sa ai un motiv "intemeiat" pentru a scapa de cosuri, incearca si aceasta metoda, dar citeste, cu atentie, mai departe...coş/bubulita purulenta care se formeaza uneori pe fata sau pe corp = acnee/boala de piele caracterizata, prin aparitia, mai ales pe fata, a unor cosuri, exista acnee juvenila, care se manifesta la pubertate/perioada a vietii omenesti, cuprinsa intre copilarie si adolescenta, caracterizata prin accelerarea dezvoltarii fizice, psihice si sexuale, deci concluzia este ca si sexul face "cosuri".
Metode de rezolvare partiala a problemei sunt, dar fii sigura, ca nu vor mai aparea, odata cu depasirea adolescentei.

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mai mergi la dermatolog îţi va face nişte analize! Baftă!