| Coquinesza a întrebat:

Am auzit din nou la stiri despre cum barbatii nu prefera femeile amuzante. De data asta au mentionat cum pun barbatii pret pe cum sunt perceputi de altii, cum se simt inferiori fata de altii din cauza ca femeia e la fel de funny sau mai funny decat ei in public. Deci sa inteleg ca e mai important ce cred altii despre ei, cum ca masculinitatea le-ar fi amenintata in public, decat cum se simti ei in intimitate doar cu iubi care ii face sa rada? Voi ce alegeti?

Unora li s-a luat interviu, si un tip la costum spune ca vrea o femeie serioasa, ca a trecut vremea amuzamentului pentru el. Umm, simtul umorului are termen de garantie? Nu credeti ca ala o sa o insele pe aia serioasa si boring cu care e, cu una care il face sa rada? Nu trebuie sa-mi raspundeti, stiu deja ca asa e.

Fac legatura cu aceasta intrebare, unde vorbesc de aceeasi stire, dar in intrebarea de acum am mai adaugat niste chestii pe care le auzisem in stirea noua pe care am vazut-o recent.

http://www.tpu.ro/......-la-tv-ca/

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai inteles invers barbatlor le plac femeile amuzante,femeilor nu le plac barbati amuzanti si cei care au o fata de barbat serios,hotarat, explicatia e ca a zambi e un semn de inferioritate, supunere, masculinitate numai exista azi, azi e homo, metrosexualitate cel putin eu asta vad rar un mascul alfa

| Coquinesza explică (pentru RAY):

S-a gasit cine sa-mi dea mie lectii despre barbati si femei.

| RAY a răspuns (pentru Coquinesza):

In intrebare nu e vorba de fete si de baieti

| SergiuBoss11 a răspuns:

Femeile nu prea sunt amuzante, dar imi plac cele care au simtul umorului si rad la glumele mele bune.
nu cred ca o va insela.in general, tipii ca acela pe care l-ai descris tu sunt oameni ce cauta stabilitate si liniste.Sa urmeze acelasi program monoton pentru totdeauna, asta inseamna viata pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu eu ce ai auzit sau nu la stiri dar mie mi-ar placea sa cunosc mai multe fete amuzante. extrem de putine am intalnit pana acum, ca sa zic sincer, nici macar una nu am intalnit in care sa o stii din grup " a da, ea e aia amuzanta rau ". cat despre ala la costum ce sa zic, omu are nevoie de una serioasa dar da ai dreptate, si daca e prea serioasa merge la alta. poate nu s.a exprimat bine omul, desigur ca vrea ceva serios, dar si sa stie si ea sa amuze. e ceva ca la voi fetele, preferati mult mai mult baietii amuzanti dar sa fie in acelasi timp si seriosi. sunteti ciudate laughing

| Şaptepăcate a răspuns:

O fi studiu realizat de catre cercetatorii britanici? hmm dar in ziua de azi posibil sa fie adevarat ca "barbatii" sa fie interesati mai mult de ceea ce gandesc altii despre ei la cat de masculini au devenit. Cel intervievat nu cred ca inteles intrebarea, daca ma gandesc ca aceasta a fost in legatura cu una din calitatile esentiale ale unei femei, pentru a fi partenera lui sau poate singura calitate a ei. Mai bine urata decat plictisitoare.