| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit recent un banc cu Bula "Bula era la scoala si a intrebat-o pe invatatoare de ce sora lui e in a 3 si el in a 1 dac e mai destept decat ea, Bula i-a cerut invatatoarei sa-l mute in clasa a 3.Doamna l-a luat pe Bula si la dus la directore. Directoarea i-a pus intebari cu inmultiri si impartiri si Bula a raspuns corect la toate intrebarile.Doamna stia ca are o minte perversa si i-a pus lu Bula intrebarile:
-Ce are vaca 4 si ea are 2?
-Picioare.
-Ce ai in pantaloni si eu nu am?
-Buzunare
Si directoarea la bagat in clasa a 5 pentru ca a spus raspunsuri corecte.)
Si ma cuprins intrebarea:Si la noi se poate sa sara 2 clase dand teste si altele?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cati ani ai de crezi in asa ceva? Nepotul meu are 6 ani(clasa 0) si deja face calcule simple de matematica.Stie si engleza mai multa decat taica-su.Ar trebui sa il inscrie in clasa a 8 a?

| Ammizzu a răspuns:

Stai linistit, nu.

| CristianGabriel98 a răspuns:

Nu, daca s-ar face asa ceva nu ai face fata nivelului de invatamant happy