| cleansensation a întrebat:

Am cateva "specimene" la mine in clasa care se penseaza, se epileaza pe maini, pe picioare, isi dau cu lac din acela transparent pe unghii(cica arata bine)... unii isi dau si cu fond de ten. Si de multe ori ma bat la cap colegii astia ai mei ca eu de ce nu fac la fel. Ei majoritatea timpului si-o petrec la saloane(pedichiura, manichiura etc) si mereu fac misto de mine ca eu nu stiu sa ma ingrijesc. Pai bine ma adica daca nu ma pensez, epilez, daca nu imi dau cu fond de ten inseamna ca nu stiu sa ma ingrijesc? SUNT BARBAT! Cum frate sa-mi dau cu oja sau ce naiba e aia pe unghii, sa ma pensez?!? Acum dati-va si voi cu parerea. Vi se pare normal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat poate fii ingrijit chiar daca nu face chestiile pe care le-ai enumerat tu. De fapt, mi se pare chiar deplasat sa vad un baiat pensat sau dat cu fond de ten. Cu epilarea sunt relativ de acord. Dar celelalte sunt penibile. Ma gandesc cum ar fi ca eu si prietenul meu sa impartim fondul de ten si lacul de unghii. Sau sa il bat la cap sa se penseze mai repede, ca imi trebuie si mie penseta!

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu mi se pare normalhee hee asta e straight face daca ei asa cred de cuviinta, nu au decat.

| RUMBURAK a răspuns:

Pentru ca la ei e mai puternica gena feminina.viitori homo.nu cred ca in asta consta sa te ingrijesti ca barbat.barbatul trebuie sa impresioneze prin alte lucruri.caracter puternic, curaj. asa singura diferenta este doar ala micu dintre picioare si barba.

| aty91 a răspuns:

Si baietii trebuie sa fie ingrijiti, dar nici asa, mai rau ca fetele. Mi se pare putin ciudat.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Mi se pare normal ca si barbatul sa fie ingrijit... dar nici chiar asa.
la un baiat sunt deakord doar cu epilatul pe picioare, si pensatul:p
ca daca esti barbat, asta nu inseamna ca trebuie sa arati ca o maimuta.
si daca te pensezi si te epilezi, organu' genital nu ti'l ia nimeni, tot al tau ramanehee hee.

| ladygaga a răspuns:

Mie la un baiat imi place decat sa fie epilat pe picoare.

Pensatul si oja deja e prea mult. ce sa mai zic de fond de ten.

Cu blush nu`si dau colegii tai?laughingsau gloss?

| Consumptive a răspuns:

Uau...nu prea mi se pare normal...adica baieti
cu lac transparent, am vazut;
care sa se ia pe picioare mai rar dar, am vazut
, dar pentru numele lui Dumnezeu, sa isi petreaca timpul la saloane si sa se dea cu fond de ten...asta deja imi da dureri de cap.
Nu, nu mi se pare normal si nu, nu te lua dupa ei.

| Malin0tsa a răspuns:

1.lacul e pentru fete
2.fond de ten il folosesti doar daca ai ceva care trebuie sa ascunzi...si apropo. uni fac cosuri de la el deoarece porii nu mai respira
3.nu esti femeie ca sa te epilezi...deci fii serios
4. nu te pensa...esti barbat
5.nu mi se pare normal
6. ignora-i... o sa se plictiseasca sa te tot bata la cap si n-o sa te mai deranjeze