| irina20 a întrebat:

Am citi ceva mai devreme raspunsurile unor oameni contra tiganilor.Intrebare; de ce contra si de ce sunteti asa suparati pe aceasta natie de oameni?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cati oameni din aceasta etnie isi castiga painea cinstit? Cand urca intr-un mijloc de transport in comun ochii lor sunt numai dupa posete si buzunare.Si mai au si un miros specific(de nespalat). Sunt multe de spus de rau.De bine nu prea vad ce ar putea fi.

| Hombre a răspuns:

Nu stiu daca ai citit, dar pentru ca ai pus intrebarea raspund, imi este scarba de ei, nu se pot adapta indiferent unde sunt pe aceasta planeta.Niste nespalati, analfabeti, puturosi, cersetori si hoti.

| Roby67 a răspuns:

Din cauza comportamentului lor, nu numai in Romania, ci de peste tot.

| Anduciu a răspuns:

Eu sunt impotriva lor.Cand e vorba de rromi chiar sunt rasista.
Mi-e scarba de burtosii unsurosi care asculta manele la maxim, de cocalarii nespalati cu lanturi la gat, de pirande care umbla cu droaia de copii dupa ele.
Si unii sunt plini de bani(cu siguranta munciti cinstit oh go on), iar altii cersesc pe la statiile de autobuz si pe la terase...
Hai ca m-am descarcatlaughing.

| Fifylici a răspuns:

Nici eu nu sunt impotriva lor! Fratilor nu mai generalizati lucrurile si oamenii ca daca unu a amenintat pe bunicu pe strada sau altu a omorat pe una in Spania asta nu inseamna ca toti sunt la fel.
Sunt si rromi educati, civilizati oameni cu scoli si facultati care stiu sa fie si un exemplu bun in societate.Deci inca odata va rog sa nu mai generalizati.Am lucrat in compania unui rrom care nu era diferit fata de ceilalti, era educat vorbea corect limba romana si chiar are o functie importanta sau in ziua de azi ne alegem semenii dupa culoare? Sa fim seriosi...
Si stii vorba aia:"Ma respecti, esti respectat"

| chrystyna a răspuns:

Personal poate nu am nimic cu ei, dar pur si simplu nu pot sa-i suport.Sunt cei mai antipatici, scarbosi, rai, si lista ar putea continua cu muuuulte.Mai ales manelistii...Doamne,sunt de groaza. Te intrebi de ce suntem asa suparati pe ei.Nu te uiti la TV? cele mai urate lucruri(viol, omor, furt, etc)sunt "operele" lor.Pe drum cand ii vezi ca scuipa seminte, vorbesc ca la usa cortului, dau peste tine, sunt total necivilizati, nerespectosi, etc. Ce sa-ti placa la ei? Pentru ce sa ne placa de ei, pentru ce sa-i suportam cand fac atata rau, si in afara tarii, multi ne considera aceeasi rasa cu rromii?!
Nu sunt rasista, dar pe astia nu-i suport sub nicio forma!

Răspuns utilizator avertizat
| macgyver a răspuns:

Eu ii urasc pentru simplul motiv ca majoritatea rromilor sunt niste hoti, pungasi, criminali, violatori, puturosi, mizerabili, spurcati etc. Nu generalizez dar majoritatea lor sunt asa. Pana acum nu am vazut si nici intalnit un rrom educat. Singurul pe care il stimez chiar mai mult decat multi romani este Madalin Voicu. E educat, inteligent si nici nu se compara cu rromii cu toate ca si el este rrom. Tot respectul pentru el.

| sandix3130 a răspuns:

Eu unul nu sunt contra.Cunosc multi oameni de etnie rroma foarte educati, respectuosi si muncitori, fata de multi alti "romani". In general, oamenii sunt contra lor pentru ca atunci cand spui "rrom", te gandesti de cele mai multe ori la furt ori alte chestii de acest gen. Exact asa cum sunt priviti romanii in Occident...si nu suntem rromi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa facem ceva cu jegosii astia, deja nu se mai poate o sa ajunga sa ne dea afara din propria tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut vreodata de a face cu tiganii? Eu banuiesc ca nu. De aici si intrebarea ta idioata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pis pe ei de rromi borati nu sunt buni de nimic numai rautati si *** pot sa faca, toti sunt niste analfabeti si ratati sa plece in mm lor de rromi de unde e*** or fi venit nimeni nu-i vrea NE PISAM PE EI

| laurici_3736 a răspuns:

Pacat ca Antonescu nu si-a terminat tereaba.

| Andrei20 a răspuns:

Sunt si romani care fura...care injura... care fac multe. Nu doar rromi fac aceste lucruri

| Monica15 a răspuns:

Eu una consider ca tigani sunt niste oameni murdari care stiu decat sa minta si sa faca afaceri mizerabile. cersetori ce mai laughing romani nu se compara cu tigani aia retardati. noi romani suntem aranjati curati si avem bani castigati nu furatiwinking