| anonim_4396 a întrebat:

Am citit undeva ca animalele(in cazul meu, cateii)trebuiesc hranite diferentiat fata te celelalte anotmipuri. ce ar inseamna asta? ce ar trebui sa contina aceasta mancare deosebit de cea pe care i-o dai(de ex vara).
As vrea un rasp de la cineva care stie sigur.de preferat cineva care are un catelus si se pricepe.

1 răspuns:
| hasegawa a răspuns:

Buna, eu am caine si ii dau mancare de conserve, vara ii dau conserve de legume cu o cantitate mai mica in ele de carne, iar iarna conserve de carne.Inca ceva nu-i da niciodata mancare sau resturile care va raman la masa. Excrementele vor avea un miros mai puternic si mult mai urat decat, daca ar manca numai mancare de caine.Cand spun conserve ma refer la conserve cu mancare pentru caine.Asta mi-s-a spus de la medicul vetelinar, nu locuiesc in tara, iar aici caini mai ales au un tratament aparte fiind considerati ca facand parte din familie.