| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce anume credeti ca ar trebui hranite animalele din industria carnii?

5 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Poți te rog să-mi zici ce animal este sau ce animal vrei să cumperi că nu prea înțeleg întrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru RazvanLegendaVie):

rolling on the floor nu stiu cum se zice la "unde sunt tinute animalele "alea, deci am sarit partea aceea, ma scuzi ca e confuz. Ma refer la toate animalele in general.

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru anonim_4396):

Te referi la zoo?

| anonim_4396 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Animalele care servesc ca hrana pentru oameni. Ele cu ce ar trebui sa fie hranite.

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi depinde:
Vacile pot fi hrănite cu fân/iarbă;
Oile pot fi hrănite la fel cu fân/iarbă;
Iepurii pot fi hrăniți cu iarbă/pâine/morcov;
Porcii pot fi hrăniți cu resturi alimentare (corji de pepene verde/etc);
Găinile pot fi hrănite cu semințe de semințe de floarea soarelui/ grâu;
Gâștele/Rațele pot fi hrănite cu ceea ce mănâncă și găinile dar mai mănâncă și verdeață.
Cam atât ar fi sper că te-am putut ajuta.