| AdiAndreiCrs a întrebat:

Am contul de Facebook inchis si imi cere poza cu buletinul, daca voi baga poza imi va aduga la cont si numele de familie? Eu vreau sa imi ramana doar cele 2 nume din buletin fara numele cel de familie.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti cere Cartea de Identitate (nu se mai zice buletin) ca sa vada daca esti aceeasi persoana nu ca sa-ti schimbe datele din cont. Alea vor ramane la fel, cum le-ai pus anterior. Sincer eu nu as face asta. As prefera sa-mi fac alt cont. Cat despre prenume sa stii ca nu este cel de familie. De familie este numele.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ei iti cer poza cu cartea de identitate sa verifice daca e contul tau pe bune sau nu.

O sa iti ramana DECAT ce ai pus tu.
Iar prenumele nu e numele de familie.

PS. mai invata un pic de limba romana si renunta la formularea cu DECAT daca nu e vorba de o negatie. E una dintre cele mai urate greseli gramaticale.

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

DECÂT să pierzi vremea cu unii ca el, mai bine bei o bere. Vezi - nu e nimic negativ în asta! Și nici negație.