| Madalina1901 a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum cateva luni si m-am indragostit nebuneste, dar am ramas doar prieteni. Am incercat sa imi fac pentru un timp alt prieten si el a aflat de asta si se purta mai frumos ca niciodata, apoi m-am despartit de celalalt tip si abia mai vorbim. I-am zis pe mess ca imi place de el, ca sunt indragostita si mi-a pus tot felul de inimioara, mi-a zis ca e surprins si atat. Cand ne-am intalnit se comporta tot ca un foarte bun amic. Il vreau ~x(

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca este foarte timid. Fa tu primul pas.

| allllexaaaa a răspuns:

Fa tu primul pas.Ca sa te placa si el pe tine trebuie sa vorbesti cu el, sa va intelegeti bine, sa glumiti, sa aveti lucruri in comun.Nu exista un truc ca sa se indragosteasca de tine. Pur si simplu trebuie sa fii o persoana placuta.
Nu trebuie sa ii spui, arati asta din fapte, poate va face el primul pas totusi.

| Madalina1901 explică:

Se pare ca acum incerca sa ma cam evite, nu imi mai raspunde nici pe mess, decat greu si eu cred ca o sa fac o depresie, sunt obsedata de el.