| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut o prezentare la romana despre teorii functionaliste dar nici macar nu stiu ce-i ala functionalism. Adica, da, m-am documentat dar n-am inteles nimic. Trebuie sa fac o prezentare despre joc in perspectiva functionalista. Cam ce ar trebui sa scriu? Va rog!
PS: Aceasta nu este o tema si chiar daca ar fi, e prea idioata, trebuie sa primesc macar un pic de ajutor.

8 răspunsuri:
| Geanin a răspuns:

Clasa a 9-a, nu?

Urasc capitolul ala cu joc si joca!

| anonim_4396 explică (pentru Geanin):

Da. Si urasc faptul ca facem romana mai rau ca aia de la filo iar desenul mai rau ca aia de la arte.

| Geanin a răspuns (pentru anonim_4396):

E la desen la mine e ok.
Da la romana bag viata-n ea.
Parca era mai frumos la subiectele pentru examene crying
Oricum, ce mai faci, Freek?
La ce profiluri esti, la mate?
Eu la SN XD

| anonim_4396 explică (pentru Geanin):

Da, la mate. Cum e la SN?

| Geanin a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok. Da eu sunt la Colegiu National al vietii...
Adica sunt oarecum exigente mari si na...
Ma descurc, dar e mai greu decat in generala totusi
La romana mi se pare complet alfel, la mate e un pic mai complicat si la bio si chimie e amazing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica sa descrii importanta jocului? Pai poti începe cu definitia, (nu o mai tin minte, ca jocul l-am facut pe la începutul clasei a 9-a), dupa prezinti, din perspectiva ta, rolul jocului in viata unui om. Trebuie sa ai in vedere faptul ca jocul nu se aplica doar la copii, sunt si jocuri educationale, de strategie. Trebuie sa te axezi pe dezvoltarea imaginatiei unui copil prin joc, ce duce la o anumita intuitie in viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici o definitie
"jocul reprezintă o activitate fizică sau mentală fără finalitate practică şi căreia i te dedici de bună plăcere. Specific vârstelor copilăriei, el are importanţă hotărâtoare pentru dezvoltarea psihică a copilului"
M-am gândit sa nu fac eu una, cu cuvintele mele, poate profa ta nu o considera destul de buna, asa ca am căutat una. Sper sa fie de ajutor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hey, mersi! happy