| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Am fost la un majorat si m-a terminat mental, ma simt secat si cu stima de sine scazuta, parca as avea nevoie de o saptamana ca sa imi revin.

--Este sa fii introvertit, sa iti placa mai mult propria companie decat a altora, sa tii pentru tine si sa fii o persoana care interiorizeaza o pedeapsa? Daca esti o persoana de genul si nu iti plac petrecerile sa participi la ele oricum este benefic/ recomandat pentru tine?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu tot mai bine e sa iesi cu numar limitat de oameni comunucarea e mai usoara si ambient perfect. Petrecere doar daca sant femei sa sara pe tine merita

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru mgtow):

Cred ca cam asa o sa fac. mersi de raspuns!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Este un mod de a fi. Depinde cum îl valorifici, ce faci cu el.

| Celcestietot a răspuns:

Este ok sa fii cum iti doresti tu, bro, numai roamnii prosti vor crede ca asta este iesit din comun, ''crede si nu cerceta'', pe asta se bazeaza multi, de aici si prostia crasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu sunt introvertită şi n-aş schimba asta la mine. Ştii de ce? Pentru că sunt în acelaşi timp şi foarte selectivă cu prietenii şi cunoştiinţele pe care îi aleg.
Mereu m-am simţit mai bine cu minte însumi. Agitaţia şi să mă aflu într-o mulţime de oameni, mereu mi-a indus o stare de discomfort psihic.
Şi când am fost elevă, eram eu cu mine şi restul clasei.
În timpul liber şi în singurătate îmi place să scriu poezii şi să răspund la întrebări pe TPU.
Mereu am fost şi vreau să rămând o persoană misterioasă şi singuratică căci şi mie la rândul meu îmi place misterul şi singurătatea. happy

| Peachdelight a răspuns:

Și eu sunt o persoana introvertită, am nevoie de zile întregi in care sa stau singura. Așa ma simt cel mai bine in propria mea companie.
Uneori ca orice om mai avem și noi nevoie de socializare, de oameni cu care sa ne povestim trăirile, plăcerile dar din păcate sunt putini care sa ne inteleaga felul de a fi happy
Îmi plac petrecerile dar cu moderație și perfect ar fi sa am un amic cu mine pe care știu ca îl cunosc și pot comunica, atunci parca nu e chiar așa un chin, dar când trebuie sa mergi singur e chiar nasol.
Am încercat mereu sa ma schimb și aveam o părere foarte proasta despre mine, credeam ca eu chiar am o problema asta pana când am aflat de tipurile de personalitate de la un om drag. Atunci am înțeles ca nu, nu sunt eu problema și ca in lumea asta mai sunt oameni așa ca și mine, care prefera liniștea, care au o minte ce lucrează la foc continuu și in momentul ăla pentru mine a fost ca o revelație. Ma iubesc exact așa cum sunt și sunt sigura ca persoanele care ma vor avea in viața lor, vor fi persoane câștigate!
Noi suntem speciali in felul nostru și trebuie sa intelegem ca nu e nimic in neregula cu noi. Pur și simplu suntem persoane diferite fata de restul. Oameni frumoși, cu principii clare, dorințe și aspirații.
Așa ca sper sa te reincarci pozitiv și tine minte ca ești la fel de important ca si restul!

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru Peachdelight):

Chestia e ca am fost singur :,))) inteleg ce zici, si eu am cam ajuns la aceleasi principi dar ca mai putin ce tine de petreceri. eu nu prea am fost la una de cam multa vreme, si cum la aceasta am fost singur si inconjurat numai de straini care simteau opusul la ce simteam eu m-a pus pe gaduri. e bine de stiut sa mergi cu un cunoscut 2, notat. mersi de raspuns! am auzit ca putina bautura ajuta de obicei.

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Acolo nu dadea alcool la majorate cv de genu