| viatadecacatt a întrebat:

Am niste absente la scoala si nu vreau sa afle parintii de ele, vreau sa fie motivate.Trebuie scutire ceva nu? As putea sa ma duc eu la doctorul meu de familie si sa ii cer sa mi faca o scutire, dar cu ce motiv?(ca nu o sa ii spun ca vreau scutire ca sa imi motiveze absentele, pentru ca altfel doctorul le spune parintilor).

Răspuns Câştigător
| georgyana_4918 a răspuns:

Eeee usor ei o punga de cafea o ciocolata te duci la doctor a si app mere si o floare in caz ca e doctorita ceva mita ii zici sa-ti dea scutirea si s-a rezolvat problema... aaaa si tio zic din propria experientzatongue

3 răspunsuri:
| plasticstyle a răspuns:

Pune pe cineva sa ti scrie de mana

| Roessess a răspuns:

Ai putea sa pui pe cineva care are scrisul asemanator al unuia dintre parinti sa scrie pe o pagina A4 o cerere de motivare a absentelor pe motivul plecarii la dentist/unor probleme personale.etc. Eu am incercat si functioneaza de fiecare data

P. S.: Falsifica semnatura la finaltongue E mai convingator

| mynu16 a răspuns:

Cauta pe net o motivare pentru absente o tragi la impimanta color tragi o samnatura aclao jos si o scrii vezi sa aiba si parafa
si stampila