| Andrei741 a întrebat:

as avea si eu o intrebare... deci am chiulit la scoala 1 saptamana, sunt in clasa a 10-a si as dori sa motivez absentele inainte sa afle parintii dar cum as putea face asta?

Sa ma duc la medicul de familie? si ce i spun?
Sau la medicul scoli sa i cer 1 scutire?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Trebuia sa iti iei scutire medicala, apoi sa chiulesti..nu cred ca m ai merge sa iti dea scutire medicala medicul de familie..totusi incercarea...costa bani.
O zi bunahappy

| Andrei741 explică (pentru caramela):

Dc sa coste?

| caramela a răspuns (pentru Andrei741):

Nu cred ca o sa iti dea din urma scutire, si apoi daca ai avut probleme "de sanatate" medicul de nu a fost informat? deci o mica atentie cred ca trebuie, ori poate merge si fara.

| HaHaGirl a răspuns:

Medicul de familie si ii zici ca ai fost racit/a si ai scapat, mai nasol era sa fi chiulit doar 1 zi ca nu te credea nimeni dar asa ii zici medicului ca fost racit/a, scutire si ai scapat.

| Andrei741 explică (pentru HaHaGirl):

Da dar o sa zica dc nu am fost la el...

| HaHaGirl a răspuns (pentru Andrei741):

A fost ceva banal, ai luat paracetamol si ti-a trecut ai facut putina febra ti-a dat mama nurofen si gata SAU...cand eram eu la scoala aveam o prietena care avea un scris foarte matur si o puneam pe ea sa-mi scrie un motiv apoi o dadeam dirigai, dar daca ai noroc si gasesti doar asistenta poate nici nu te intreaba

| Andrei741 explică (pentru HaHaGirl):

Da dar ceva banal totusi 1 saptamana?laughing)

| HaHaGirl a răspuns (pentru Andrei741):

Aoleu ce multe explicatii vrei,crezi ca o sa-i pese atat de mult,eu de-atunci eram la doctor si inapoi,important e sa te scoti, nu te costa nimic e simplu, ce dracu nu stii sa-i zici ceva pe moment?! daca nu a fost banal, ti-ai luxat piciorul si nu ai putut sa mergi sau daca nu cumpara una de pe net ce e asa greu in ziua de azi poti cumpara orice de pe net, o ai cu tot cu stampila si pui tu data si numele si data viitoare daca nu stii sa chiulesti nu o mai fa!

| Mexx99 a răspuns:

Mergi la medicul de familie ( cu o ciocolata, ceva, daca e din alalaughing si ii spui ca nu te-ai simtit bine, sau ai fost plecat undeva si ai nevoie sa iti motivezi absentele pentru ca altfel o sa ai probleme.Roaga-te putin, si se va rezolva.Bafta.:*

| Pop_Hit_1988 a răspuns:

Eu nu mai ma chinuiam si ii spuneam adevarul! Te rog alege variant asta! (este foarte buna) bafta tongue