| BiiaIubesteMickey a întrebat:

Am o colega care de la un timp se comporta mai urat cu mine. Asa era si prima data, dar dupa aceea am inceput sa ne imprietenim, si acum iar ma ia la 'misto'. Imi face comentarii de fata cu colegii. Si de fiecare data cand m-am pus intr-o situatie mai jenanta, ea incepe sa ma imite. De exemplu, eram in ora de istorie si m-a scos la tabla.( Eu nu am invatat pentru ca am lipsit si nu am putut lua lectia si in manual nu scria ). Si pe atunci aveam un 'tic': ma jucam cu parul laughing. Si asta faceam in momentul ala. Asta s-a intamplat semestrul trecut. Si chiar si acum ma imita cum stateam in fata tablei si ma face de ras straight face. Asta e doar un exemplu. Si chiar azi nu stiu ce i-a venit ca mi-a spus ca nu am gusturi la haine. desi eram imbracata absolut normal, exact ca la inceputul anului. Si nu eram certate sau altceva. Si a inceput sa ma enerveze. Stiu ca nu o pot schimba dar macar ce sa ii spun ca sa ma lase macar pentru un timp in pace? Nu ne-am certat niciodata si nu i-am facut nimic. Si o cunosc de 4 ani.

2 răspunsuri:
| zuzikmik99 a răspuns:

Întreab-o de ce se poartă așa cu tine și dacă nu vrea să îți spună, las-o, ocolește-o și făo să creadă că nu te interesează.

| 358ili a răspuns:

Fa si tu la fel cand pica intr-o situatie din asta fa-o de ras happy