| Xoxo_9032 a întrebat:

Am o intrebare: cum fac sa chiulesc de la scoala?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Cred ca nu e tanar care sa nu fi chiulit macar o data-n viata de la scoala,din diverse motive:plictisit,obosit,aventura,alte probleme. Daca esti mai mica, te duci la medicul scolii, si spui ca nu ai putut sa dormi toata noaptea.bla,bla.Si eu am chiulit,motivat sau nu. Insa, mi s-a intamplat o chestie, tare aiurea pe care n-am s-o uit toata viata. Eram in clasa a 6-a, si am facut cu scoala o excursie de 3 zile, una din zile era zi de scoala. In acea zi, s-a predat la matematica.radacina patrata. Mi-a trebuit o saptamana sa inteleg ce-i cu acest radical.Dar l-am invatat pana la urma, atat de bine, ca nu-l voi uita niciodata.

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pur si simplu in pauza iti iei ghiozdanul si ai plecat la un suc cu alt coleglaughing

| MadnessCaffe a răspuns:

Iti dai venele. De ce sa chiulesti? straight face

| ionika17 a răspuns:

Daca chiluesti de la ore pierzi lectile si dupa nu mai ai lectile si nu ai de unde sa inveti s-au sa (copiezi), dar treaba ta.Dar ce este asa de greu sa chiulesti de la scoala (sa pleci acasa, sau sa te prin scoala cu alti elevi).Da eu zic ca mai bine stai in banca ta! s-au daca chiar nu vrei sa mergi doua, trei zile la scoala te duci la medicul de familie si ii spui ca ai fost "bolnav" si le ai motivatewinking.Asa ca gandeste-te, ori stai la scoala, ori chiulesti, ori te duci si le motiveziwinkingSucceshappy