| MadaAwwr a întrebat:

Am o întrebare dar fară mistouri va rog : atracția sexuală față de persoanele de culoare e considerată o boală psihică precum de exemplu gerontofilia sau homosexualitatea? Și dacă da cum se numește?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este o boala psihca si nu se considera boala de nici un fel, doar ai o preferinta personala pentru o persoana de culoare neagra (precum negri, indienii din asia, romi samd), galbena (precum asiaticii: chinzi, japonezi, mongloizi, vietmanezi samd), blonzi sau albinosi.

Gerontofilia - este atractie sexuala pentru batrani
Homosexualitatea - este atractie sexuala pentru acelasi gen sexual.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Wow, ai reusit sa duci rasismul la alt nivel...

| dullcat a răspuns:

Nu e nicio boala psihica...

| VoidEternal a răspuns:

laughing)) nu știu dacă îți dai seama cat de rasistă e întrebarea ta.

Se cheamă preferință, atâta tot.

| MadaAwwr explică (pentru VoidEternal):

Nu sunt rasista, ma atrag negrii foarte mult, de fapt mint, sunt rasistă cu țiganii.

| VoidEternal a răspuns (pentru MadaAwwr):

Deci erai curioasa daca esti bolnava? Felicitari, nu esti laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Sunt tot oameni indiferent de rasa, si nu vad de ce ar fi considerata o boala.
Si ai grija totusi ca se vor trezi unele "persoane" sa-ti spuna ca homosexualitatea e ceva normal si ca esti homofoba laughing.

| Miruna333 a răspuns:

Gerontofilia si homosexualitatea nu sunt boli psihice. Pedofilia o poti incadra la boala psihica. Nu este nicio boala, ci doar preferinta