| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

straight face

Am o mare problema sad De cateva zile, ma doar sani de nu mai pot. sunt deja mari. De obicei, inainte sa`mi vina menstruatia ma dureau putin. dar nu asa tare. Eu dorm numai pe burta si zilele astea nu am putut mai deloc sa dorm din cauza sanilor! Care sa fie problema? Ce credeti? Ar trebui sa ma ingrijorez? plzz... Ajutati`ma

Si ar mai fi o problema. La subrat, am o bubitza care e umflata si ma doare de mor cand ma dau cu deodorante sau cand imi fac baie. Aia din ce cauza sa mai fie? plz... Astept pareri!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru mai multe detalii. O dereglare hormonală, un ganglion deranjat.
Pa, pa.

| KryssuxD_9221 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor, el va sti sa te ajute happy

| apaplata_7449 a răspuns:

Daca stii ca totusi inca urmeaza sa-ti vina ciclul atunci asteapta pana iti trece si daca inca mai insista durerea te duci la medic.Sunt luni mai dureroase si alrele mai putin dureroase. Iar bubita la subrat poate sa fie din cauza ca poate te-ai taiat vreodata cu lama fara sa-ti dai seama si ai aplicat direct deodorant inloc sa-ti lasi subratul sa respire. Daca totusi esti ingrijorata du-te la medicul de familie.

| luana1 a răspuns:

La doctor si cat mai repede. Durerile nu trebuie ignorate. Daca le ignori nu va fi mai bine.Ai grija de tine.

| Clever a răspuns:

E grav, trebuie sa mergi urgent la un specialistbig grin

| george_4580 a răspuns:

Ai avut relatii sexuale neprotejate? daca da poti sa te gindesti la o posibila sarcina. dar mai bine mergi la doctor nu e de gluma cu problemele tale/nu mai folosi deodorant pana nu vezi cauza.