| ViseColorate_4467 a întrebat:

Am o mare problema.Ieri i-am spus unei prietene cateva chestii despre prietena mea cea mai buna dar nu am spus-o cu rautate, ci doar in gluma.Acea "prietena" i-a spus prietenei mele cele mai bune ceea ce am spus despre ea, acum nu mai vorbeste cu mine deloc.Stiu,imi pare rau, am fost o proasta ca am tradato pe prietena mea insa vreau sa imi indrept greseala pe care am facut-o. S-a mutat din banca cu mine in banca cu cea careia i-am spus anumite lucruri despre ea. Mi-am cerut de 1000 de ori iertare, insa nu ma asculta. Vreau sa ma impac cu ea si sa o aduc pe calea cea dreapta pentru ca nu vreau sa se imprieteneasca cu cealalta fata ca e cam obraznica si ii vreau binele. Ce sa fac sa ma impac cu ea? suntem prietene de 6 anicrying

5 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Spune-i ca tu inca ii mai esti prietena si ca ii vrei binele si ca daca ea nu mai e prietena ta nu inseamna ca tu nu mai esti prietena ei. Daca nu te baga in seama, spune-i asta stand langa ea, pentru ca te va auzi. Sper ca te vei impaca cu ea!
Multa bafta!

| fluturasul a răspuns:

Daca dupa o prietenie de 6 ani ea sterge totul cu buretele asa de suso inseamna ca nu ti-a fost prietena. Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii spui asta. Nu poate sa arunce la gunoi tot ce s-a intamplat intre voi. E normal ca intre prieteni sa existe certuri altfl nu se consolideaza o prietenie adevarata dar la baza tot ieratrea este. POte ea ar trebui sa invete sa suporte si cuvintele urate din parte ta chiar daca ele sunt din gluma sau nu. Eu si prietene mea ne spunem verde in fata tot cand ceve ne drajaza una la alta iar glumele de prost gust isis au si ele locul lor in relatia noastra. Am ajuns chiar si la stadiul in care ne-am luat la bataie dar pentru ca suntem prietene am trecut peste tot. Daca nu sunteti sincere una cu alta nu faceti nimic. trebuie sa ii spui daca ai remari rele desptre ea alfel inseamna ca nu esti sincera. Si ea ar trebui sa faca la fel si amundoua ar trebui sa invatati sa suportai si comentarile de rau pe care le le faceti una alteia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sai amintesti de citi ani sinteti prietene, spune-i ca nu-i adevarat ce i-a spus cealalta fata, fa-o sa te creada pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai puiule. tu visezi colorat? sa te feresti toata viata ta de purtatorii de cuvant.adica de cei care duc vorba, fiindca pe langa ce spui tu mai pun si ei ale lor, sub ascunzisul facerii de bine. uite cat de mult bine fac. distrug relatii frumoase.si stii ce? nu sunt de vina ei cat sunt cei care pun botul la vrajeala lor. dar si limba prea sloboda e de vina.asa ca alta data sa cauti OMUL caruia-i dai pomul.

| beastgirl a răspuns:

Pai, timpul lecuieste multe rani, asteapta un pic, ca acea fata cu care prieteneste ea nu mult timp ii va fi alaturi, doar cit va avea nevoie ca sa se razbune pe tine! Gelozia e mare cucoana! Asteapta un pic, dar in nici un caz nu-i plati cu aceeasi moneda. Daca cealalta fata va vedea ca tie nu ti-i ciuda desigur ca ea o so lase si vechea prietena singura va reveni... Asa a fost la mine...