| Miruna0909 a întrebat:

Am o prietena care ma cam enerveaza cu niste chestii. De fiecare data ma plictiseste cu niste subiecte foarte ciudate. De exemplu ea mereu imi arata oameni random, mereu isi da cu parerea ca respectiva persoana are trasaturi nu stiu din ce tară, ca nu pare roman/romanca. Ce naiba inseamna asta? Adica cum iti dai tu seama ca omu are trasaturi specifice de exemplu Spaniei? De unde stii tu ca dupa fată arata ca si cum e din Spania, Suedia sau Rusia. Oamenii din tarile astea au anumite trasaturi de isi da tot atat cu parerea? Doar nu arata toti rusii sau suedezii la fel. Sau sunt eu prea proasta si ma depaseste subiectu ei? De exemplu stiti ca la noi sunt foarte multi ucrainieni. O trecut odata prin fata noastra la mall o femeie, si dupa aia imi zice prietena mea " fata asta sigur e ucraineanca". Din mirare chiar era, am mai intalnit o a 2 a oara cand vorbea la telefon in limba aia a lor. Chiar poti sa iti dai seama dupa trasaturile faciale ce natie e?

9 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Uneori poți, dar nu e o regulă.

| ReddY25 a răspuns:

Țin să-i dau dreptate colegei, într-adevăr prietena ta posedă cunoștințe de nivel avansat ceea ce poate tu nu ai observat în tot acest timp și acum ți se pare ceva anormal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ochi de Vultur))

| KovacsB a răspuns:

Cred ca te depaseste subiectul.

| Ilovedinero a răspuns:

Nu.Eu sunt românca cu fata de chinezoaica si corp de brazilianca, mulatră si cu păr maro, uneori deschis, alteori cu suvite blonde.No spuneti-mi acum nația.Nu poti sa stii ce natie este celalalt pana nu il intrebi. Daca are nistre trasaturi mai specifice si dai pe presupuneri si ai noroc o data, asta nu inseamna ca oamenii pot fi ghiciti dupa trasaturi

| VoidEternal a răspuns (pentru Ilovedinero):

Ai uitat să zici că ești și modestă.

| Ilovedinero a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu sunt modesta happy

| VoidEternal a răspuns (pentru Ilovedinero):

No kidding...

| andreeaeml1200 a răspuns:

Fata este citită, a studiat carti de psihologie si fiziognomie. Nu stiu cum stă ea cu una ca tine, la ce intrebari pui pe TPU, cred si eu ca nu intelegi chestiile pe care le vorbiti laughing laughing laughing