| Alepatry56849 a întrebat:

Am o problemă în legătură cu un nesimțit care de orice lucru se leagă dar pe el nu se vede niciodată in ce hal e. Printre victime se numără artiștii și cântăreții mei preferați, ii batjocoreste fără ca ei să îi facă ceva și fără ca el să cunoască situația, este genul care judeca o carte după copertă ei pe nedrept. Interesant că numai cu ei are treabă, cu alți proști care mentioneaza numai înjurături în piesele lor nu le are treaba. Mi s-a pus pe suflet, nu suport sa ii aud jignirile. Daca nu ii place nu trebuie sa vorbeasca asa. Cu ce drept judecă niște persoane pe care nu le cunoaste? Eu cel puțin sunt pasionată de persoane ok nu de toți drogații dar el vede lucrurile doar din perspectiva lui, e foarte căpos, degeaba i-aș spune cu calm adevarul ca nu e ceea ce crede ca tot numai ideea lui o susține. Vă rog frumos să îmi spuneți niște idei de replici care sa i le raspund le moment cu ce să îi închid gura acestui fițos când se mai leagă de preferații mei pentru că mă doare foarte tare ca orice alta persoana, mă deranjează foarte tare că judecă fără să fie în cunoștință de cauză și pe nedrept. Cateodata chiar plangeam. Dau funda. Vreau cat mai multe si cat mai dure care sa ii închidă gura.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Individul de fapt are o problemă cu tine nu cu artiştii tăi favoriţi, şi ştie că pron gesturile lui te atacă pe tine.
Ignoră-l şi nu mai reacţiona la acţiunile lui toxice asupra ta, şi totul va fi bine happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e mai simplu să întrerupi relația cu el?

| HeeVTM a răspuns:

"Cateodata chiar plangeam" Ai probleme la cap? Tu chiar nu stii sa ignori pe cineva? Atata de greu este sa nu iti pese? In primul rand te faci tu de ras. ca vede frustarea asta pe tine.o sa isi bata joc daca vede ca tu chiar pui la suflet ce iti zic x si y, really oamenilor haide sa gandim putin, daca x vede ca tu chiar esti pusa pe ei incat sa plangi o sa abuzeze de chestia asta si dracu ce mortii mei aiba sa faci? Sa il omori ca a zis ceva de artistu tau? Poate acel artist/cantaret nici nu stie de existenta ta. nu te distruge cu oameni deastia, dosr ignora l si razi de el de cat de prost e... + asta cu replicile. foarte urat...repet..lasa l in lumea lui.

| Maeve a răspuns:

Ignora-l. Indiferenta ta il va marca pe viata