| Shameless a întrebat:

Am scris un nou post pe blogul meu si ma gandeam sa va arat si vou, poate va ajuta

Originala perspectiva a vietii

Sunt momente in viata cand ne simtim confuzi si dezorientati, la fel ca un copil ratacit.

Valul ne poarta atat de departe cand vine vorba de avere si putere, incat nu mai putem vedea tarmul…

Parcurgem viata nepasatori, crezand ca vom avea destul timp… fara sa punem toate lucrurile in ordine cu membrii familiei, fara sa ne gandim clar ce vrem de la viata, fara sa avem grija de sanatatea noastra.

Amânam… amânam.

Intrebare :

Ai auzit vreo data o persoana, pe patul de moarte spunand, "as fi vrut sa fi avut mai multi bani"?

Eu nu am auzit in viata mea, de o asemenea persoana…

Cant privesti lucrurile din perspectiva asta, iti dai seama ca obiectele stralucitoare care te fac fericit pentru cateva minute/ore/luni … nu mai au nici o semnificatie.

Intreabate ce ai face daca ai sti ca nu mai ai decat o saptamana de trait?

Cu cine ai vrea sa petreci ultimele zile?

Ce ai regreta ca nu ai reusit sa duci la bun sfarsit?

Cu cine ai vrea sa te impaci?

Ce ai spune prietenilor si familiei?

Asupra a ce te ai concentra cel mai mult?

Ce memorii ai vrea sa lasi in urma?

Nu astepta pana este prea tarziu, pentru a mai schimba ceva.

3 răspunsuri:
| Shameless explică:

@ Bogdan multumesc pentru. corectari, asa voi face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FOarte adevarat...

| bogdan_1115 a răspuns:

Invata mai intai sa scrii, dupa aia apuca-te de blogging.
corect este "vreodata", nu "vreo data"
corect este "intreaba-te", nu "intreaba-te"
nu se pune semn de intrebare la finalul unei propozitii imperative (Intreaba-te ce ai face...de trait?)