| Arthur a întrebat:

Antonescu neagă că ar fi zis ce am auzit cu toţii şi anume că :
" Crin Antonescu: "Daca Traian Basescu se intoarce, nu discut, nu negociez, plec"
Presedintele interimar, Crin Antonescu, si-a reinoit promisiunea de a pleca din politica daca Traian Basescu va ramane presedinte in urma referendumului din 29 iulie, la emisiunea "Vorbe grele" cu Victor Ciutacu, de la Antena 3.
Credeţi că simte ceva? Ştie ceva ce noi nu ştim?

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

De ce-ţi mai baţi capul cu politica? Oricum ce se întâmplă acolo, nu-i de bine, deci să nu-ţi pese este cea mai rezonabilă variantă.

| Arthur explică (pentru Wøodenpints):

Adevărat prietene, dar totul până la urmă tot în capul nostru se sparge.
Ceva de genul : peştele de la cap se împute dar de la coadă se curăţă...

| Wøodenpints a răspuns (pentru Arthur):

Da,ştiu asta, dar oricum nu prea rezolvi nimic dacă îţi spui oful pe net, mai mulţi draci îţi faci.
Nu că în viaţa reală ar fi altfel...în galaţi sunt mereu vreo 3-5 pensionari în faţa primăriei,care-şi scuipă plămânii prin portavoce că nu-l mai vor pe băsescu. Nimeni nu-i bagă în seamă,nimeni nu ledă atenţie. Stau acolo toată ziua în soare,la fel cum stăteau şi în iarnă,în frig, atunci când a fost cu protestele. Aceeaşi pensionari, aceleaşi feţe triste, aceleaşi probleme, nicio rezolvare.

| Arthur explică (pentru Wøodenpints):

Mai am o speranţă în noile formaţii de dreapta sau chiar un pic mai la dreapta dacă mă înţelegi. Dar pentru coagulare au nevoie de timp şi doar rămânerea lui Traian Băsescu poate fi legat de acest lucru.