| kros a întrebat:

Are ceva daca am inghitit o guma de mestecat orbit?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Nu, e adevarat ca guma de mestecat nu este la fel de usor de digerat ca si mancarea, dar nu afecteaza sistemului digestiv. Este o problema insa cand sunt inghitite prea multe gume de mestecat. Dar una... accidental, nu e nicio problema. Iar in legatura cu mestecatul gumei... ar fi ok sa nu fie mestecata mai mult de 10 minute, pentru ca afecteaza stomacul in timp.

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ai incurcat-o. or sa ti se lipeasca matele, rinichii se blocheaza, pipi nu poti sa mai faci. ce-ai facuuuut! rolling on the floor.
Glumesc omule, eu cand eram micut am inghitit un camion.winking

| psiholoaga a răspuns:

Nu are nimic. Va trece nedigerata prin sistem si o elimini. Stai calm/a.

kratos
| kratos a răspuns:

Nu este problema! Eu am patit de multe ori treaba asta si nu am avut probleme.

| AvalohAlyn a răspuns:

Bea apa multa.Si eu am inghitit gume la viata mea si nu s-a intamplat nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaDeea56 a răspuns:

Am inghitit multa guma si nu s-a intamplat nimic...

| Nikita a răspuns:

Absolut nimica in mare. E bine sa nu incerci cu tot pachetul. Mananca un pumn de cereale cu fibre si totul o sa fie mai bine decat prevede legea, Salutare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma sa speram ca nu patesti nimic, dar nu mai inghiti guma de mestecat! Si multa...stii ca daca o consumi in exces are efect laxativ...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o problema.am inghitit multe din neglijenta dar nu am avut nimic... dar nu e prea bine sa repteti chestiile astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic si eu am inchitit una din greseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soramea a inghitit o guma si simte in gat ca si cum ar avea ceva ce sa faca dativa parereawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jkhk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inghiti gu ma nu are nimic, dar daca inghiti mereu, zilnic, de extrem de multe ori te poti imbolnavi foarte mult.

| emese a răspuns:

Nu....ca si eu mai patesc asatonguetonguelaughing

| pisicutzamicutza a răspuns:

Nu. asa am patit si eu. dar nu s-a intamplat nimic. daca vrei sa scapi de ea, du-te la un doctor s-au daca nu vrei si iti este frica, in cateva zile nu o sa o mai ai.