| zufi a întrebat:

Are dreptul o persoana sa se joace cu soarta altora? pls

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Niciodata. Dar depinde de sensul cuvintelor. Daca ne gandim la parinti au dreptul pentru ca sunt intelepti si pana ne maturizam e normal sa ne protejeze si sa ne educe potrivit adevaratelor valori. Dupa ce devenim maturi viata e in mainile noastre. Ceilalti ne pot da propuneri dar noi luam deciziile. Putem primi sfaturi, dar de noi depinde daca le si respectam.

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nimeni nu are acest drept. Dar mai important este ca acei numiti de tine"altii" sa nu ingaduie altora sa se joace cu soarta lor.Sa ne sfatuim cu cei care, stim sigur, ne vor binele, dar sa hotaram singuri.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu.

| juniper a răspuns:

Nu, deloc, fiecare om are propria soarta si el decide ce face cu ea, nu ca altii sa se joace cu ea.

| selef a răspuns:

Nu, poate avea si alta specializare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, incalca dreptul omului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are acest drept?
asta se practica de la inceputuri!