| Andra10 a întrebat:

As vrea sa aflu ce intamplari infricosatoare ati trait voi, personal. Daca stiti si legende asemanatoare le puteti posta, dar de preferat ceva ce ati trait. Dau fundita pentru. cele mai infricosatoare (sau pentru. cele mai multe) happy.

Răspuns Câştigător
| Amorezatul a răspuns:

Am trait cateva care par de domeniul fantasticului! Eram o data cu un tovaras fiind mici copii, ne-am hotarat sa mergem la o fata sa o scoatem afara. (avem cu totii pana in 9 ani pe vremea aia). Tipa respectiva avea pe scara iluminare care se oprea la anumite perioade, deala cu temporizator. Merg eu cu tovarasul meu la ea, batem la usa si de-o data o vedem ca iese cu o cruciulita in mana, spunanadu-ne cat de mult se chinuie sa o rupa pentru a lua niste margele de la ea. Oricum, s-a chinui ea cu ciocanul, cu cutitul nimic. Becul s-a tot stins de cateva ori, dar asta nu era o problema pentru ca eu eram fix langa intrerupator, fata asta era in usa la ea, iar prietenul meu era langa scari (cam la un metru jumate de noi). El sa faca pe viteazul, se ofera sa o rupa el cu mainile, si se chinuie el putin pana cand de-odata se stinge becul. Eu am ramas incremenit, aveam mana pe perete langa intrerupator, si am vazut o chestie mare, o aratare a ceea ce noi credem ca este Satana, O chestie atat de neagra incat, s-a vazut mai negru decat insusi noapte (am uitat sa mentionez ca era ora 22:30), ochii in forma de semiluna si rosi ca focul, doua coarne ascutite de vreo 10 cm, si o coada lunga care i se vedea in partea dreapta a corpului. Stiu ca m-am uitat in ochii lui si nu am mai avut absolut nimic in cap, mana mi se misca automat incercand sa caut intrerupatorul. Prietena mea, A inceput sa urlee ca din gura de sarpe *IUDA, Satana, Piei!* Apoi stiu ca am reusit sa aprind becul, lumina s-a aprins iar tovarasul meu era doar cu o jumatate de cruce in mana. Totul nu a durat mai mult de cateva secunde! Prietena mea apucase sa deschida usa, tatal ei venind imediat ca si restul vecinilor sa vada ce s-a intamplt! Ea incepuse sa planga, eram amutit, iar tovarasul meu cu cruciulita ramasese perplex pentru ca el nu vazuse nimic! Noi il vazusem pe necuratul in locul unde era el. El a zis ca statea cu mana intinsa si ca se uita la ea sa vada cum sa o rupa, iar cad s-a aprins becul a vazut-o rupandu-se in doua si cazand pe scari.

A fost cea mai macabra si intensa amintire si traire a mea! Au mai fost si altele dar am ales sa ti-o povestesc pe asta pentru ca lucrul asta l-am vazut toti trei si pentru ca inca ma intreb: Daca prietenul meu a auzit-o pe fata aia ca urla, si ca eu eram blocat, de ce nu a zis nimic? Cum s-a rupt crucea aia cand ne-am chinuit atat de mult sa o rupem si nu reusisem.

Acum, cred ca era mai mult o chestie de psihologie de grup decat o existeta a unei divinitati care sa te ia, ca doar nu venea dracu in persoana dupa noi! Cert este, ca a fost o traire colectiva, si ca stim cu toti ca s-a intamplat! Prietena mea inca isi aminteste cu groaza despre acea faza!