| ana4745 a întrebat:

Vine vara si eu ies mereu cu aceeasi persoana ca n-am cu cine altcineva, cum ma imprietenesc cu alte persoane sa nu mai ies mereu cu aceeasi persoana? Stau si intr-un oras mic

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti inca micuta, abia 14 anisori, asdar suficient sa ai doar o singura prietena buna, ca doar nu va duceti in cluburi si discoteci cu prietenii, ci la plimbare prin parc si pe langa casa, ca la ora 9 trebuie sa fiti in casa.

| Mindfulness a răspuns:

Daca ești introvertita e foarte greu,nu ai abilități sociale,de comunicare nu prea poți să îți faci așa ușor prieteni decât dacă arăți bine, dar dacă ești asocială ( tăcută) te vor evita toți, oamenii care sunt plictisitori resping, trebuie sa fi plină de viață, sa ai skill-uri sociale, aptitudi din sfera asta.
Eu sunt introvertit și eu la randul meu am probleme din cauza asta in a-mi face prieteni. Decât să ai prieteni falși multi care sunt toxici mai bine e sa ai 1 prieten bun care îți e alături și în momentele grele.
Te muti de acolo dacă situația o cere și nu te mai simți bine.