| chiftelutacrocanta a întrebat:

As vrea sa aud povesti a unor persoane care au fumat si care s-au lasat dupa aceea de fumat definitiv.Cum au fost primele zile de sevraj? Cum e sa fii nefumator dupa ce ai fost fumator odata?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este neaşteptat de simplu. Totul e să vrei. Îţi spui că eşti nefumător, îţi impui asta şi în 2-3 săptămâni ai scăpat (de acea dorinţă de a fuma). Cel puţin în cazul meu aşa a fost.

| Drimmero a răspuns:

Viciul asta e al dracu de greu, nu prea poti sa te lasi, doar daca ai o super ambitie.

| Yasmin875 a răspuns:

E greu sa te lasi de fumat.Pentru unele persoane este chiar imposibil.Eu fumeaz din cand in cand(cand mi-e pofta).Pot sa rezist si fara tigari. Tatal meu fumeaza 2 pachete de tigari Kent pe zi si este imposibil sa se lase de fumat.