| Roxy18buc a întrebat:

As vrea sa creez o aplicatie, cat de cat simpla, pe Android cu plata( gen 3 RON, 5 RON, 8 RON.). Ce ati dori sa fie si sa aiba acea aplicatie astfel incat sa o cumparati? ( Nu as vrea raspunsuri in care sa mi sa spuna sa pun free si nici despre aplicatii complexe). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

In general mi se par interesante aplicatiile care cred ca m-ar ajuta in viata de zi cu zi (de exemplu chiar azi am cumparat o aplicatie care sa ma ajute sa monitorizez lucruri de genul: cata apa beau in fiecare zi, cata miscare fac, cate calorii consum si cate ard, etc. Cand vine vorba de jocuri, nu cumpar cine stie ce (cred ca am cumparat vreo 3 pana acum, o colectie de joculete brain teaser si inca vreo 2 cu care mai pierd timpul). Dar da, cea mai buna modalitate sa faci bani e sa lansezi un joculet gratis cu optiunea de In App Purchase. Numai eu stiu cati banuti am pierdut cumparand boosturi si coins in diferite jocuri (eram obsedata de unul care se numea Pot Farm la un moment dat)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu creeaza aplicatia. Apoi iti spunem parerea noastra.

| Infraverde a răspuns:

Cred ca depinde de ce este interesat fiecare. Unii pot sa cumpere doar jocuri, unii doar aplicatii care sa-i ajute cu organizarea, etc. Eu de exemplu, am foarte multe aplicatii care sa ma ajute zilnic, cum ar fi aplicatii pentru monitorizarea somnului, alarme, aplicatii care sa imi aminteasca ce am de facut, etc.

| Roxy18buc explică (pentru Infraverde):

1. Acele aplicatii le-ai cumparat? 2. Ai mai cumpara ceva anume?

| Infraverde a răspuns (pentru Roxy18buc):

Da, le-am cumparat. Si depinde, nu ma intereseaza ceva anume in momentul asta, dar din cand in cand intru pe Google Play si daca gasesc o aplicatie interesanta, o iau.

| Roxy18buc explică (pentru Infraverde):

Asta vreau sa aflu de la tine. Cum anume trebuie sa fie ca sa ti se para interesanta? Apropo, esti de acord ca aplicatia sa fie luata gratis si apoi sa poti cumpara anumite chestii in joc/aplicatii care te ajuta sa mergi mai departe?

| Infraverde a răspuns (pentru Roxy18buc):

In general mi se par interesante aplicatiile care cred ca m-ar ajuta in viata de zi cu zi (de exemplu chiar azi am cumparat o aplicatie care sa ma ajute sa monitorizez lucruri de genul: cata apa beau in fiecare zi, cata miscare fac, cate calorii consum si cate ard, etc. Cand vine vorba de jocuri, nu cumpar cine stie ce (cred ca am cumparat vreo 3 pana acum, o colectie de joculete brain teaser si inca vreo 2 cu care mai pierd timpul). Dar da, cea mai buna modalitate sa faci bani e sa lansezi un joculet gratis cu optiunea de In App Purchase. Numai eu stiu cati banuti am pierdut cumparand boosturi si coins in diferite jocuri (eram obsedata de unul care se numea Pot Farm la un moment dat)

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu o sa ai succes daca nici nu vrei sa fie complexa, sunt o gramada de aplicatii gratuite, mai ales pe android... Poate pe windows phone sa poti vinde ceva, dar sunt mult mai putini utilizatori.